آموزشی

۱- چگونه سايت خود را در موتور هاي جستجو ثبت کنيم؟

Arrow_gray.gif براي ثبت وبلاگ در متورهاي جستجو چند راه وجود دارد که در زير به چندتا از اون ها اشاره شده است. * سايت خود درا مستقيما در موتور هاي جستجو ثبت نماييد ، اين کار کمي وقت گير و مشکل به نظر مي رسد و ممکن است بعضي از موتورهاي جستجو از قلم بيافتد.

* از سرويس هاي رايگاني که به همين منظور در نظر گرفته شده اند استفاده نماييد، به عنوان مثال کافي است سايت و يا وبلاگ خود را در سايت هاي زير وارد نماييد ، اين سايت ها به طور خودکار سايت شما در چندين موتور جستجوي معروف ثبت مي نمايند.

http://www.submit.gsign.biz 

http://www.4alltemplates.com/free-search-engines-submit

*سايت و يا وبلاگ خود را در دايرکتوري گوگل - dmoz.org ثبت کنيد.  www.dmoz.orgيکي از دايرکتوريها يا به اصطلاح خودمان از لينکدوني هاي بسيار معروف هست که کاربران براي ثبت سايتشان در آن سر و کله مي شکنن !

علاوه بر اينکه بعد از ثبت سايت و يا وبلاگتان د راين دايرکتوري بسياري از موتورهاي جستجو به سمت شما هجوم مي آورند در رتبه سايت شما هم تاثير زيادي خواهد داشت. 

http://www.google.com/Top/World/Farsi/رايانه/اينترنت/در_پهنه‌ي_وب/وب‌لاگ‌ها/ 

لينک بالا مربوط به وبلاگ ها مي باشد ، همانطور که مشاهده مي نماييد در اين صفحه تعدادي دسته بندي وجود دارد. براي ثبت وبلاگتان کافي است به يکي از دسته بندي ها مراجعه و روي لينک "سايــت خود را ثبت کنيد" در پايين صفحه کليک نماييد.

Sub_blue.gif از آنجا که اين دايرکتوري به زبان فارسي هم ترجمه شده براي اطلاعات بيشتر به خود سايت مراجعه نماييد.* يکي ديگر از راه هاي ثبت سايت درموتورهاي جستجو اين است که از دوستان خود بخواهيد که لينک شما را در سايتشان قرار دهند. اگر سايت آنها در موتورهاي جستجو ثبت شده باشد به احتمال زياد ، موتورهاي جستجو سري هم به سايت شما خواهند زد و آدرس شما را در فهرستشان قرار خواهند داد. 

2- چگونه کاربران بيشتري را از طريق موتورهاي جستجو به وبلاگ خود جذب نمايم؟

* سايت خود را در موتورهاي جستجو بهينه سازي کنيد* رتبه سايت خود را افزايش دهيد.

3- چگونه سايت خود را در موتورهاي جستجو بهينه سازي کنم؟

اگر سايت شما در تمامي موتورهاي جستجوي دنيا ثبت شده باشد ولي هيچ کاربري از طريق موتورهاي جستجو به سايت شما مراجعه ننمايد هيچ ارزشي براي شما نخواهد داشت.

براي اينکه بتوانيد سايت خود را در نتايج موتورهاي جستجو آن هم در صفحات نخست قرار دهيد بايد به نکات زير توجه نماييد:

* عنوان سايت را متناسب با موضوع سايت يا وبلاگتان انتخاب کنيد ، به عنوان مثال عبارت "مدير سيستم ميهن بلاگ" را در گوگل جستجو کنيد، اولين موردي که نمايش داده خواهد شد وبلاگ admin.mihanblog.com خواهد بود.

8.gif سعي کنيد با مهمترين کلمات کليدي ويلاگتان يک عبارت با معنا و زيبا و درعين حال مختصر بسازيد ، اگر عنوان شما بيش از حد طولاني باشد موتورهاي جستجو فقط بخشي از آن را استفاده خواهند نمود. چنانچه وبلاگ شما در رابطه با دانلود موزيک مي باشد مي توانيد عنوان وبلاگ خود را " بهترين موزيک ها در [نام اصلي وبلاگ] - بهترين وبلاگ دانلود موزيک " قرار دهيد. در عنوان فوق از سه کلمه کليدي و مهم "دانلود - موزيک - دانلود موزيک" در رابطه با موضوع وبلاگ استفاده شده است که مطمئنا تأثير بسزاي در رابطه با کشاندن کاربراني که به دنبال موزيک در موتورهاي جستجو مي گردند به سايت شما خواهد داشت.

topic.gif اگر بهينه سازي در موتورهاي جستجو براي شما مهم است به هيچ وجه از عناوين غير مرتبط و بي معنا استفاده نماييد. مثلاً "M.U.S.I.C 2006 ".

کلمات کليدي نيز يکي از عوامل مهم ديگر براي بهينه سازي سايت در موتور هاي جستجو مي باشد. انتخاب کلمات کليدي متناسب و متعارف هميشه براي بالا کشاندن سايت و يا وبلاگ شما در نتايج موتورهاي جستجو موثر مي باشد.

greenfelesh.gif در انتخاب کلمات کليدي کمي دقت نماييد ، هرچه را که به ذهنتان رسيد فوراً در به عنوان کلمه کليدي قرار ندهيد. تا حد امکان سعي کنيد حدس بزنيد کاربرانتان ممکن است چه عباراتي را جستجو کنند. يکي از ابزارهاي مهم براي انتخاب کلمات کليدي در سايت www.overture.com که مدتي است توسط ياهو خريداري شده قرار داده شده است. براي استفاده از اين ابزار به لينک زير مراجعه کنيد:

http://inventory.overture.com/d/searchinventory/suggestion 

topic2.gif براي مثال همان وبلاگ بالا را که در رابطه با دانلود موزيک بود در نظر بگيريد، در قسمت "Get suggestions for" کلمه " دانلود" را وارد نماييد. اين ابزار ليستي از بيشترين عبارات ها و کلمات متشابه با keyword شما به علاوه تعداد دفعات جستجوي هر مورد را نمايش مي دهد. اين اطلاعات از موتورهاي جستجو به دست آمده و قابل اطمينان مي باشد.

طبق تعريف بالا بهترين کلمات کليدي براي يک وبلاگ دانلود موزيک مي تواند کلمات و عبارت هاي زير باشد:

"دانلود - دانلود موزيک - دانلود آهنگ - دانلود موسيقي - دانلود رايگان - دانلود موزيک ايراني "

نکته مهم : کلمات کليدي را در بيشتر از حد زياد نکنيد چون کثرت آنها تاثيري در در بهينه سازي سايت شما نخواهد داشت و خودبخود بخشي از آنها حذف خواهد شد.

topic.gif نکته مهم: براي استفاده از ابزار فوق کليدي ترين کلمه وبلاگ خود را وارد کنيد مثلا " دانلود ، موزيک ، هنر ، نرم افزار، شعر ، داستان، سياست ، تاريخ و ..." سعي کنيد تا حدالامکان کلمه ها را چک کنيد نه عبارت ها را! بعد از اين مرحله پربازديدترين و متناسب ترين نتايج را به عنوان کلمات کليدي خود انتخاب نماييد.

در مورد توضيحات وبلاگ هم در يک يا دو خط وبلاگ خود را شرح دهيد، اين قسمت زماني که سايت شما در نتايج موتورهاي جستجو قرار گيرد نمايش داده خواهد شد. 

4- چگونه رتبه سايت يا وبلاگ خود را ببينم؟

يکي از بهترين راه ها ي مشاهده رتبه سايتتان در گوگل استفاده از نوار ابزار گوگل مي باشد.

 

 

 

/ 0 نظر / 10 بازدید