وب سايت مخرب در ظاهر گوگل

كارشناسان امنيتي از شناسايي وب سايت آلوده‌اي خبر مي‌دهند كه با ظاهري كاملا مشابه ظاهر وب سايت گوگل ويژه دانلود نوار ابزار اين شركت، كاربران را فريب داده و يك تراواي مخرب در كامپيوتر آن‌ها نصب مي‌كند.

ارايه دهنده خدمات امنيت اينترنتي Surf Control اعلام كرد در حمله اينترنتي جديد از نوع فيشينگ، يك ايميل به صندوق پست الكترونيك كاربران وارد مي‌شود كه در آن يك لينك اينترنتي در ظاهر به سوي وب سايت گوگل، قرار داده شده است.

به گفته كارشناسان، اين لينك حتي آدرس صحيح وب سايت ويژه دانلود نوارابزار گوگل را نمايش داده و كاربران را به راحتي فريب مي‌دهد.

پس از كليك كردن كاربر روي اين لينك آلوده، وب سايتي فريبنده با ظاهري مشابه وب سايت گوگل باز شده كه اين وب سايت يك تراواي مخرب به نام Ranky.FW در كامپيوتر كاربران نصب مي‌كند.

تراواي Ranky.FW نيز پس از نصب شدن، كامپيوتر را بدون آگاهي كاربر كاملا در اختيار هكر طراح وب سايت آلوده قرار داده و به عبارتي كامپيوتر را زامبي مي‌كند.

كارشناسان شركت Surf Control اعلام كردند كه هر چند در گذشته برخي وب سايت‌هاي آلوده براي فريب كاربران بخش‌هايي از ويژگي‌هاي ظاهري وب سايت‌هاي معروف و مورد اطمينان را تقليد مي‌كردند، اما اين نخستين باري است كه در يك حمله از نوع فيشينگ، وب سايت آلوده با جزييات كامل و عينا مشابه يك وب سايت مورد اطمينان، طراحي شده‌است.  

به علاوه ايميل حاوي اين لينك نيز خود را فرستاده شده از سوي شركت گوگل معرفي مي‌كند و بيش از پيش اطمينان كاربران را جلب مي‌كند. كارشناسان امنيتي همواره كاربران را از باز كردن ايميل‌هاي مشكوك و به ويژه كليك كردن روي لينك‌ها و يا فايل‌هاي ضميمه‌ي همراه آن‌ها برحذر داشته‌اند. 

 

 

 

 

 

شرکت

/ 0 نظر / 15 بازدید