سيم‌كارت‌هاي قطع شده با مسنجر فعال مي‌شون

 گر به علت ديركرد پرداخت قبض تلفن همراه با قطعي سيم‌كارت مواجه شديد، ديگر لازم نيست پس از پرداخت مبلغ دوباره به دفاتر مخابراتي مراجعه كنيد.

به گفته زهير طيب مدير يكي از دفاتر خدماتي، كاربران مي‌توانند با اضافه كردن ID مسنجر ياهو، MCI-IRAN به ليست تماس‌هاي خود و ارسال شماره تلفن خود به اين ID سيم‌كارت خود را دو ساعته فعال كنند.
طيب يادآور شد:‌ بخشي از اين سيستم فعال شده و پس از گذشت يك هفته از مراحل آزمايشي خود اجرايي شده است، مشتركان همچنين مي‌توانند اگر سوالي در زمينه مباحث تلفن همراه دارند از اين طريق مطرح كرده و پاسخ آن را دريافت كنند.
او تصريح كرد: اين ID از ساعت 8 صبح تا 20 شب فعال است و توسط اپراتوري به تمام متقاضيان در سطح كشور پاسخ داده مي‌شود، اين سيستم در برخي از دفاتر وجود دارد و در فازهاي بعدي امكانات جديدي به آن اضافه خواهد شد.
ابراز تمايل وزارت ICT براي كنترل پيام‌هاي كوتاه
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچ گونه الزام و اصراری برای کنترل و فیلتر کردن پیام‌های کوتاه ارسالی کاربران ندارد.
صمد مومن‌با...، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران اظهار داشت: شرکت مخابرات و ارتباطات سیار هم‌اکنون امکان نظارت و کنترل بر پیام‌های کوتاه ارسالی کاربران را ندارد.
وی گفت: افراد از این آزادی برخوردار هستند تا پیام‌های کوتاه با مضامین‌های گوناگون برای یکدیگر ارسال کنند به گونه‌ای که در برخی ایام و مناسبت‌‌های ویژه چندین هزار پیام کوتاه از جانب کاربران ارسال شده و وزارت ارتباطات در این خصوص هیچ گونه دخالتی نداشته است.
معاون پارلمانی وزارت ارتباطات با تاکید بر این که کمبود قوانین در این حوزه مشاهده مي‌شود، افزود: کاربران مي‌توانند در صورت دریافت SMS‌های غیراخلاقی و نامطلوب با مراجعه به مراجع قضایی شکایت خود را در این مراکز مطرح کنند.
وی افزود: وزارت ارتباطات نیز با دریافت حکم مراجع قضایی اطلاعات موجود از جمله محتوای پیام‌های کوتاه را در اختیار دادگاه قرار مي‌دهد.
وی گفت: تا دستور قوه قضاییه در این زمینه وجود نداشته باشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از هیچ گونه قدرت اجرایی برخوردار نیست.
مومن‌با... تاکید کرد: در صورتی که کنترل و نظارت بر محتوای پیام‌های کوتاه بر وزارت ارتباطات تکلیف شود این وزارتخانه و شرکت ارتباطات سیار کنترل خود را آغاز مي‌کنند.
وی افزود: مجلس شورای اسلامي ‌مي‌تواند مصوبه ای را در این خصوص داشته باشد و این امر نیز مانند کمیته تعیین مصادیق به عهده وزارت ارتباطات گذاشته شود.
اجزاي قيمت سيم‌كارت دولتي 2 هفته ديگر مشخص مي‌شود

 

 

 

/>

/ 0 نظر / 13 بازدید