شارژ سيم‌كارت‌ اعتباري دولتي بدون تهيه كارت

ييس هيات‌مديره‌ ارتباطات سيار، با اشاره به اين كه در حال حاضر كارت شارژهاي سيم‌كارت‌هاي عتباري دولتي در تمامي ‌دفاتر خدمات ارتباطي موجود است،‌ گفت: اين كارت‌ها در دو نوع 10 و 20 هزار توماني در نظر گرفته شده است و در هر دفتري به تناسب ميزان مراجعه متقاضيان براي دريافت سيم‌كارت، كارت شارژ نيز توزيع شده است.
سيدعلي علويان در گفت‌وگو با ايسنا درباره‌ اين كه چرا با وجود تحويل حدود يك ميليون و 300 هزار سيم‌كارت اعتباري از سوي شركت ارتباطات سيار به پست، تعداد كمي ‌از متقاضيان براي دريافت سيم‌كارت خود به دفاتر پستي و خدمات ارتباطي مراجعه كرده‌اند،‌ اظهار كرد: در شرايط فعلي سيم‌كارت‌هاي اعتباري دولتي در بازار با قيمت بيش‌تري از قيمت ثبت‌نام آن به فروش مي‌رسند،‌ بنابراين نمي‌توان تصور كرد مردم از اين سيم‌كارت‌ها استقبال نكرده‌اند بلكه اطلاع‌رساني خوبي در اين زمينه انجام نشده و بيش‌تر متقاضيان از مزاياي سيم‌كارت اعتباري دولتي كه تمام ويژگي‌هاي سيم‌كارت دايمي‌ دولتي را دارند، آگاه نيستند.

او افزود: اگر اطلاع‌رساني فراگيري در اين زمينه انجام شود و مردم با ويژگي‌هاي سيم‌كارت‌هاي اعتباري آشنا شوند، متقاضيان بيش‌تري براي دريافت سيم‌كارت‌هاي اعتباري مراجعه مي‌كنند.

او درباره‌ چگونگي ارايه‌ كارت شارژ‌هاي سيم‌كارت اعتباري گفت: در حال بررسي روش‌هاي مختلف براي ارايه‌ كارت شارژهاي اين سيم‌كارت‌ها هستيم و در تلاشيم خدمات شارژ را از طريق پست، دستگاه‌هاي ATM، اينترنت و SMS در اختيار مشتركان قرار دهيم تا از كمبود كارت شارژهاي اعتباري در بازار جلوگيري كنيم و مشترك بدون اين كه به خريد كارت نياز داشته باشد، از طريق اين روش‌ها به آساني سيم‌كارت خود را با پرداخت مبلغ مورد نظر شارژ كند.

وي درباره‌ كاهش تعرفه‌هاي سيم‌كارت اعتباري تصريح كرد:‌ پيشنهاد كاهش تعرفه‌ مكالمات سيم‌كارت‌هاي اعتباري به مجمع مخابرات ايران اعلام شده و در حال بررسي است اميدواريم به زودي به تصويب نهادهاي ذي‌ربط برسد.

او در پاسخ به پرسش حذف محدوديت زماني سيم‌كارت‌هاي اعتباري دولتي گفت: در حال حاضر كارت شارژ‌هاي 20 هزار توماني براي پنج ماه دو طرفه و اگر مشترك براي شارژ مجدد اقدام نكند براي دو ماه يك طرفه و تا يك سال نيز شماره آن حفظ مي‌شود، در گام‌هاي بعدي نيز در جهت ارايه خدمات گسترده‌تر براي سيم‌كارت‌هاي اعتباري اقدام خواهيم كرد.

او درباره‌ اين كه بعضا گزارش شده كه سيم‌كارت‌هاي اعتباري دولتي در برخي از نقاط ضعف آنتن‌دهي دارند، گفت: شبكه سيم‌كارت‌هاي اعتباري از شبكه‌ موجود استفاه مي‌كند و از طريق شبكه‌ هوشمند كنترل مي‌شود. اما با توجه به اينكه واگذاري اين سيم‌كارت‌ها به تازگي آغاز شده، ممكن مشكلاتي در اين زمينه وجود داشته باشد، اما ما اين آمادگي را داريم كه به مشكلات مشتركان با اعلام از طريق مركز تماس 09990 سريعا رسيدگي كنيم

/ 0 نظر / 12 بازدید