دنیا را از پنجره اپل ببینید : نسخه ویندوز سافاری

امروز اپل در اقدامی جالب نسخه ویندوز مرورگر خودش رو یعنی سافاری ( Safari ) رو منتشر کرد و این می تونه خبر بدی برای مرورگرهای رقیب در ویندوزsafari-windows-logo.jpg مخصوصا اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس باشه چراکه هم اکنون یک رقیب قدرتمند وارد شده و احتمال می ره نظر خیلی ها رو به خودش جلب کنه .

سافاری مانند اینترنت اکسپلورر مرورگر پیش فرض و از پیش نصب شده سیستم عامل مکینتاش هست و همون قدرتی رو که اینترنت اکسپلورر در ویندوز داره این مرورگر در مکینتاش داره و می شه گفت فایرفاکس نیز مانند فایرفاکس ویندوز همون قدرت رو در اپل نیز داره . همچنین ضلع سوم مرورگر مکینتاش مرورگری به نام شیرا هست که البته نمی تونه رقیب سرسختی برای دو گزینه دیگر باشه .

حدس من از این اقدام اپل اینه که اپل قصد داره با منتشر کردن نسخه های ویندوز برنامه های خودش عده بیشتری را با سیستم عاملش آشنا کنه همونطور که این کار رو با برنامه آی تیونز کرد و در این راه نیز بسیار موفق بود . همچنین اگر شما این مرورگر رو نصب کنید به این قضیه پی خواهید برد که اپل قصد داره مانور بیشتری روی ویندوز بده و این می تونه خبر بدی برای مایکروسافت باشه .

سافاری مرورگری با امکانات فوق العاده نیست ولی نیاز های یک کاربر رو برای گردش در اینترنت بصورت کامل پوشش می ده . البته من بعد از نصب متوجه شدم مشکلاتی رو با زبان فارسی داره که در نوع خودش جالبه چراکه نسخه مکینتاش اون مشکلی با فارسی نداره ! که همین مورد باعث می شه این مرورگر در بین کاربران ایرانی با استقبال خوبی مواجه نشه البته توجه داشته باشید که این نسخه بتا هست و مطمئنا مشکلاتی خواهد داشت .

حجم این مرورگر ۸ مگ هست و می شه گفت مرورگر نسبتا سبک و روانی هست بطوری که خود اپل گفته این برنامه ۲ برابر سریعتر از اینترنت اکسپلورر ۷ و ۱.۶ برابر سریعتر از فایرفاکس ۲ هست و همچنین از قول اپل سافاری کد های جاوا اسکریپت رو ۲.۸ برابر سریعتر از اینترنت اکسپلورر و ۱.۶ برابر سریعتر از فایرفاکس اجرا می کنه و این یعنی لود سریعتر صفحات وب .

شما می تونید جهت دانلود ، دیدن امکانات و همچنین مشاهده دموی این مرورگر به اینجا مراجعه کنید . همچنین شما می تونید در این صفحه پلاگین های مربوط به این مرورگر را نیز نصب کنید .

باید دید مرورگر اپل تا چه حد در ویندوز موفق خواهد بود . در ضمن اپل باید نیم نگاهی هم به مکینتاش داشته باشه چراکه موزیلا در نسخه سوم فایرفاکس امکانات بسیاری رو برای کاربران مکینتاش آماده کرده و می شه گفت بزرگترین مشکلات فایرفاکس رو در مکینتاش حل کرده و کاربران این سیستم عامل از نسخه سوم فایرفاکس بسیار راضی هستند .
چیزی که مشخص هست اینه که رقابت بین مرورگرها هر روز در حال فشرده تر شدن هست : اینترنت اکسپلورر ۷ ( یا ۸ ) ، فایرفاکس ۳ ، اپرا ۱۰ ، سافاری ۳ و … بازی بسیار قشنگیه …

× تو این چند دقیقه ای که من با این مرورگر کار کردم به نظر اومد که این مرورگر بیشتر رقیب اینترنت اکسپلورر هست تا فایرفاکس و اپرا . شما هم تست کنید ، تجربه جالبیه

/ 0 نظر / 11 بازدید