آموزشی

بحث نامه‌هاي ناخواسته (اسپم‌ها) و نامه‌هاي ويروسي هميشه دل مشغولي کاربران کامپيوتر و مسافران اينترنت را بخود مشغول داشته است. استفاده از WebMailها تا حد زيادي مشکل کاربران را حل کرد ولي همه از WebMail استفاده نمي‌کنند. افرادي که از طريق برنامه‌هاي Client نظير Microsoft Outlook، Outlook Express، IncrediMail و يا ساير برنامه‌هايي که ويژه دريافت e-mail از طريق پروتکل POP3 مي‌باشند، نامه‌هاي خود را دريافت مي‌نمايند، روزانه بدون اينکه بخواهند چندين e-mail دريافت مي‌کنند که يا اسپم هستند، يا تبليغاتي و يا از بخت بد، ويروس. تکليف ايميل‌هاي ويروسي را برنامه‌هاي ضد ويروسي نظير Norton AntiVirus تا حد خيلي زيادي حل کرده است. ولي باز هم ممکن است کافي نباشد، اما اسپم ها را چه کنيم؟

 اينطور که به نظر مي‌رسد، نسخه جديد برنامهMicrosoft Office Outlook 2003 اين مشکل را بخوبي برطرف کرده است. در اين نسخه از روشي براي دريافت e-mailهاي POP3 استفاده مي‌کند که بسيار مطمئن به نظر مي‌رسد. براي من که امتحان خوبي داده است. اميدوارم براي خواننده عزيز هم مناسب و جوابگو باشد.

 در اين روش براي هريک از  Accountهايي که داريد، بايد تعريف کنيد بجاي اينکه مستقيما" کل نامه‌هاي شما را دريافت کند، فقط Header آنها را دريافت نمايد. لذا پس از عمليات Authentication بجاي اينکه نامه‌هاي شما دريافت گردند، فقط Header آنها که شامل نام فرستنده، موضوع و تاريخ/ساعت مي‌باشد به Inbox وارد مي‌گردند. اينکار در عرض چند ثانيه انجام مي‌گردد. پس از ورود نامه به Inbox، براحتي مي‌توانيد فرستنده را تشخيص دهيد. چنانچه نامه اسپم و يا فرستنده آن مشکوک باشد، براحتي بر روي آن نامه Right Click کرده و از منويي که ظاهر مي‌گردد، Delete را انتخاب نمائيد. چنانچه نامه‌اي مورد نظر شماست و مايل به دريافت آن هستيد، مجددا" بر روي آن Right Click کرده و اين بار بجاي Delete گزينه ( Mark to download Messages) را انتخاب نمائيد. پس از اتمام کار، از Toolbar بالا، کليد Send/receive را کليد کرده تا عمليات انجام گردد و يا فلش کنار آن کليک کنيد تا منوي کشويي بازگردد. سپس بر روي نام account که تعريف نموده‌ايد رفته و از منويي که در کنارش باز مي‌گردد، گزينه Process Marked Headers را انتخاب نمائيد. بدين ترتيب، نامه‌هايي را که دستور پاک کردن را داده‌ايد، بسرعت از سرور حذف مي‌گردند و نامه‌هايي را که دستور دريافت را داده‌ايد، مطابق روال عادي دريافت خواهند گرديد.

 حال چطور مي‌شود اين تنظيمات را انجام داد؟ مطابق روش زير عمل کنيد. در برنامه Microsoft Office Outlook 200 گزينه Tools را انتخاب نمائيد.

1. از منوي Tools گزينه Options را کليک کنيد.

2. مطابق شکل بخشMail Setup را انتخاب کنيد.

3. در اين قسمت، سه زير مجموعه وجود دارد که ما دومي يعنيSend/Receive را بايد انتخاب کنيم.

4. مطابق شکل Edit را کليک کنيد.

5. همانطوريکه در شکل مشاهده مي‌کنيد، پيش فرض اين برنامه گزينه Download Complete item including attachments مي‌باشد. در اينجا بر روي گزينه ديگر يعنيDownload Headers Only کليک کنيد.

6. سپس پنجره‌ها را با انتخاب کليدOK ببنديد.

بدين ترتيب هر بار که به اينترنت متصل مي‌گرديد، با زدن کليدSend/Receive مطابق شرح داده شده در بالا، نامه‌هاي خود را بشکلي امن دريافت خواهيد کرد.

 با زدن کليدSend/Receive نامه‌اي که به کامپيوتر شما منتقل مي‌گردد به شکل زير خواهد بود: پس از آنکه عملياتي را که در بالا توضحي داده شد انجام داديد، بسادگى نامه‌هاي ناخواسته يا مشکوک پاک گرديده و نامه‌هاي علامت گذاري شده براي دريافت، به کامپيوتر شما منتقل خواهند گرديد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:۱٥ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٩ خرداد ،۱۳۸٦

آموزشی

۱- چگونه سايت خود را در موتور هاي جستجو ثبت کنيم؟

 براي ثبت وبلاگ در متورهاي جستجو چند راه وجود دارد که در زير به چندتا از اون ها اشاره شده است. * سايت خود درا مستقيما در موتور هاي جستجو ثبت نماييد ، اين کار کمي وقت گير و مشکل به نظر مي رسد و ممکن است بعضي از موتورهاي جستجو از قلم بيافتد.

* از سرويس هاي رايگاني که به همين منظور در نظر گرفته شده اند استفاده نماييد، به عنوان مثال کافي است سايت و يا وبلاگ خود را در سايت هاي زير وارد نماييد ، اين سايت ها به طور خودکار سايت شما در چندين موتور جستجوي معروف ثبت مي نمايند.

http://www.submit.gsign.biz 

http://www.4alltemplates.com/free-search-engines-submit

*سايت و يا وبلاگ خود را در دايرکتوري گوگل - dmoz.org ثبت کنيد.  www.dmoz.orgيکي از دايرکتوريها يا به اصطلاح خودمان از لينکدوني هاي بسيار معروف هست که کاربران براي ثبت سايتشان در آن سر و کله مي شکنن !

علاوه بر اينکه بعد از ثبت سايت و يا وبلاگتان د راين دايرکتوري بسياري از موتورهاي جستجو به سمت شما هجوم مي آورند در رتبه سايت شما هم تاثير زيادي خواهد داشت. 

http://www.google.com/Top/World/Farsi/رايانه/اينترنت/در_پهنه‌ي_وب/وب‌لاگ‌ها/ 

لينک بالا مربوط به وبلاگ ها مي باشد ، همانطور که مشاهده مي نماييد در اين صفحه تعدادي دسته بندي وجود دارد. براي ثبت وبلاگتان کافي است به يکي از دسته بندي ها مراجعه و روي لينک "سايــت خود را ثبت کنيد" در پايين صفحه کليک نماييد.

 از آنجا که اين دايرکتوري به زبان فارسي هم ترجمه شده براي اطلاعات بيشتر به خود سايت مراجعه نماييد.* يکي ديگر از راه هاي ثبت سايت درموتورهاي جستجو اين است که از دوستان خود بخواهيد که لينک شما را در سايتشان قرار دهند. اگر سايت آنها در موتورهاي جستجو ثبت شده باشد به احتمال زياد ، موتورهاي جستجو سري هم به سايت شما خواهند زد و آدرس شما را در فهرستشان قرار خواهند داد. 

2- چگونه کاربران بيشتري را از طريق موتورهاي جستجو به وبلاگ خود جذب نمايم؟

* سايت خود را در موتورهاي جستجو بهينه سازي کنيد* رتبه سايت خود را افزايش دهيد.

3- چگونه سايت خود را در موتورهاي جستجو بهينه سازي کنم؟

اگر سايت شما در تمامي موتورهاي جستجوي دنيا ثبت شده باشد ولي هيچ کاربري از طريق موتورهاي جستجو به سايت شما مراجعه ننمايد هيچ ارزشي براي شما نخواهد داشت.

براي اينکه بتوانيد سايت خود را در نتايج موتورهاي جستجو آن هم در صفحات نخست قرار دهيد بايد به نکات زير توجه نماييد:

* عنوان سايت را متناسب با موضوع سايت يا وبلاگتان انتخاب کنيد ، به عنوان مثال عبارت "مدير سيستم ميهن بلاگ" را در گوگل جستجو کنيد، اولين موردي که نمايش داده خواهد شد وبلاگ admin.mihanblog.com خواهد بود.

 سعي کنيد با مهمترين کلمات کليدي ويلاگتان يک عبارت با معنا و زيبا و درعين حال مختصر بسازيد ، اگر عنوان شما بيش از حد طولاني باشد موتورهاي جستجو فقط بخشي از آن را استفاده خواهند نمود. چنانچه وبلاگ شما در رابطه با دانلود موزيک مي باشد مي توانيد عنوان وبلاگ خود را " بهترين موزيک ها در [نام اصلي وبلاگ] - بهترين وبلاگ دانلود موزيک " قرار دهيد. در عنوان فوق از سه کلمه کليدي و مهم "دانلود - موزيک - دانلود موزيک" در رابطه با موضوع وبلاگ استفاده شده است که مطمئنا تأثير بسزاي در رابطه با کشاندن کاربراني که به دنبال موزيک در موتورهاي جستجو مي گردند به سايت شما خواهد داشت.

 اگر بهينه سازي در موتورهاي جستجو براي شما مهم است به هيچ وجه از عناوين غير مرتبط و بي معنا استفاده نماييد. مثلاً "M.U.S.I.C 2006 ".

کلمات کليدي نيز يکي از عوامل مهم ديگر براي بهينه سازي سايت در موتور هاي جستجو مي باشد. انتخاب کلمات کليدي متناسب و متعارف هميشه براي بالا کشاندن سايت و يا وبلاگ شما در نتايج موتورهاي جستجو موثر مي باشد.

 در انتخاب کلمات کليدي کمي دقت نماييد ، هرچه را که به ذهنتان رسيد فوراً در به عنوان کلمه کليدي قرار ندهيد. تا حد امکان سعي کنيد حدس بزنيد کاربرانتان ممکن است چه عباراتي را جستجو کنند. يکي از ابزارهاي مهم براي انتخاب کلمات کليدي در سايت www.overture.com که مدتي است توسط ياهو خريداري شده قرار داده شده است. براي استفاده از اين ابزار به لينک زير مراجعه کنيد:

http://inventory.overture.com/d/searchinventory/suggestion 

 براي مثال همان وبلاگ بالا را که در رابطه با دانلود موزيک بود در نظر بگيريد، در قسمت "Get suggestions for" کلمه " دانلود" را وارد نماييد. اين ابزار ليستي از بيشترين عبارات ها و کلمات متشابه با keyword شما به علاوه تعداد دفعات جستجوي هر مورد را نمايش مي دهد. اين اطلاعات از موتورهاي جستجو به دست آمده و قابل اطمينان مي باشد.

طبق تعريف بالا بهترين کلمات کليدي براي يک وبلاگ دانلود موزيک مي تواند کلمات و عبارت هاي زير باشد:

"دانلود - دانلود موزيک - دانلود آهنگ - دانلود موسيقي - دانلود رايگان - دانلود موزيک ايراني "

نکته مهم : کلمات کليدي را در بيشتر از حد زياد نکنيد چون کثرت آنها تاثيري در در بهينه سازي سايت شما نخواهد داشت و خودبخود بخشي از آنها حذف خواهد شد.

 نکته مهم: براي استفاده از ابزار فوق کليدي ترين کلمه وبلاگ خود را وارد کنيد مثلا " دانلود ، موزيک ، هنر ، نرم افزار، شعر ، داستان، سياست ، تاريخ و ..." سعي کنيد تا حدالامکان کلمه ها را چک کنيد نه عبارت ها را! بعد از اين مرحله پربازديدترين و متناسب ترين نتايج را به عنوان کلمات کليدي خود انتخاب نماييد.

در مورد توضيحات وبلاگ هم در يک يا دو خط وبلاگ خود را شرح دهيد، اين قسمت زماني که سايت شما در نتايج موتورهاي جستجو قرار گيرد نمايش داده خواهد شد. 

4- چگونه رتبه سايت يا وبلاگ خود را ببينم؟

يکي از بهترين راه ها ي مشاهده رتبه سايتتان در گوگل استفاده از نوار ابزار گوگل مي باشد.

 

 

 

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱۱:٤۱ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٦

آموزشی

شايد تا بحال با نرم افزارهاي ديگري اين كار را انجام مي داديد ولي در حقيقت با خود مديا پلير ويندوز نيز مي توان عكس گرفت.براي اين كار كافيست در حين پخش فيلم كليدهاي Ctrl +I را بزنيد.پنجره ذخيره تصوير باز مي شود.حالا مي توانيد تصوير گرفته شده را ذخيره كنيد.   
نویسنده : parviz ; ساعت ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٦

آموزشی

اكسس ابزاري براي توليد بانكهاي اطلاعاتي رابطه اي است. بانكهاي اطلاعاتي امكان گردآوري انواع اطلاعات را براي ذخيره ‌سازي ،جستجو و بازيابي فراهم مي‌كند.

 اجزا بانك اطلاعاتي اكسس عبارتند از:

DataBase:

1.
Table

2. Query

3. Form

4. Report

5. Macros

6. Modules

• ‏‏Table  جدول ) هر جدول براي نگهداري داده‌هاي خام بانك اطلاعاتي است.داده‌ها را شما در جدول وارد مي‌كنيد . جداول سپس اين داده‌ها را به شكل سطرها و ستونهايي سازماندهي ميكند.

Query : هر پرس و جو براي استخراج اطلاعات مورد نظر از يك بانك اطلاعاتي مورد استفاده قرار مي‌گيردهر پرس و جو مي‌تواند گروهي از ركوردها را كه شرايط خاص دارا هستند انتخاب كند.پرس و جوها را مي‌توان بر اساس جداول يا پرس و جوهاي ديگر اماده نمود. با استفاده از پزس‌وجوها مي‌توان ركوردهاي بانك اطلاعاتي را انتخاب كرد، تغيير داد و يا حذف نمود.

Form : متداولترين روش استفاده از فرمها،براي ورود و نمايش داده‌ها است.

Report : گزارش ها مي‌توانند بر اساس جدول ،پرس‌وجوها باشند ،قابليت گزارش چاپ داده‌ها مي‌باشدگزارشها را مي‌توان بر اساس چند جدول و پرس‌وجو تهيه نمود تا رابطه بين داده‌ها را نشان داد.

Macro : ماكروها به خودكار كردن كارهاي تكراري ،بدون نوشتن برنامه‌هاي پيچيده يا فراگيري يك زبان برنامه نويسي ، ياري مي‌كند، در واقع ماكروها يكسري قابليت‌هايي هستند كه امكان سريع سازي را فراهم مي‌سازند.

Modules : محيط بسيار قوي و با كيفيت براي برنامه‌نويسي محاسبات و عمليات پيچيده روي سيستم بانك اطلاعاتي.

-----------------------------------

الف ‌- تعريف دادهData  :

هرگونه اطلاعات لازم و كاربردي درباره يك موجوديت را يك داده مي‌گويند.

ب‌- تعريف Fild :

به هر ستون يك جدول كه در بر گيرنده كليه اطلاعات مربوط به آن ستون مي‌باشد و بخشي از يك موجوديت را تشگيل ميدهد فيلد گفته مي‌شود.

ت‌- تعريف Record :

به هر سطر يك جدول كه اطلاعات مربوط به يك موجوديت را نشان مي‌دهد ، ركورد گويند.

ث‌- تعريف پايگاه داده‌اي ارتباطي:

پايگاه داده‌هاي ارتباطي، مجموعه‌اي از جدول‌هاي داده است كه يك فيلد مشترك در هر يك از جدولهاي موجود دارد و از طريق آن مي‌توان داده‌ها را بهم ربط داد.به اين مدل از پايگاه داده‌ها ، پايگاه داده‌هاي ارتباطي RelationShip مي‌گويند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱۱:۳٥ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٦

آموزشی

ويندوز xp امكانات زيادي براي كساني كه مشكلات حركتي، بينايي و شنوايي دارند فراهم كرده است كه در اينجا طريقه استفاده از آنها را شرح خواهم داد. اين امكانات براي افرادي كه مشكلات حركتي دارند امكاناتي جهت استفاده راحتتر از صفحه كليد و استفاده از صفحه كليد به جاي موس و برعكس، براي افراد كم بينا تصوير واضحتر و براي افراد كم شنوا امكاتاتي براي نمايش اخطارها به صورت تصويري فراهم ميكند. البته بسياري از اين امكانات براي تازه كارها هم كار با كامپيوتر را راحتتر ميكند.

اين امكانات از طريق منو:

Start Menu>All Programs>Accessories>Accessibility

قابل دسترس هستند.
برنامه هاي اين بخش به اين شرح هستند:

Accessibility Wizard (ويزارد دستيابي‌ پذيري‌)

با استفاده از اين Wizard (برنامه هاي كه كليدهاي Previous و Next دارند) به سادگي ميتوان برنامه هاي كمك كننده را اجرا و تنظيم كرد.

براي اجراي اين Wizard به اين منو برويد:

Start Menu>All Programs>Accessories>Accessibility>Accessibility Wizard

صفحات اين Wizard به اين شرح هستند:

 1. صفحه اول مربوط به معرفي Wizard است. Next را بزنيد.
   
 2. Text Size: در اين صفحه ميتوانيد براي ادامه كار اندازه فونتهاي ويندوز را تايين كنيد.
   
  • گزينه اول: حالت عادي متون ويندوز.
  • گزينه دوم: اندازه عناوين و منوهاي پنجره ها را بزرگ ميكند.
  • گزينه سوم: مانند مورد قبل ولي علاوه بر آن برنامه Magnifier (بزرگنما) را براي راحتي ديد اجرا ميكند. (راجع به اين برنامه بعدا خواهم نوشت) Next را بزنيد.
    
 3. Display Settings (تنظيمات صفحه نمايش):
   
  • گزينه Change the font size: اندازه عناوين و منوهاي پنجره ها را بزرگتر ميكند. اين گزينه روي محتوات داخل پنجره ها اثري ندارد.
  • گزينه switch to a lower screen resolution: رزولوشن و دقت صفحه نمايش را در پايينترين حد ممكن قرار ميدهد. اين گزينه كليه موارد موجود در صفحه را بزرگترين حد ممكن قرار ميدهد. با انتخاب اين گزينه بعد از نمايش پيامي رزولوشن صفحه تغيير خواهد كرد. در صورتي كه تنظيمات مورد پسند بود ok را بزنيد.
  • گزينه Use Microsoft Magnifier: برنامه بزرگنما را اجرا ميكند. اين برنامه در پنجره اي جداگانه محتويات ناحيه اي كه موس روي آن قرار گرفته را به صورت بزرگتر نمايش ميدهد. در مورد اين برنامه بعدا توضيح خواهم داد.
  • گزينه Disable personalized menus: منوهاي شخصي شده را غير فعال ميكند. منوهاي personalized يا شخصي شده گزينه هاي را كه معمولا استفاده نميشوند را مخفي ميكنند كه اين ممكن است باعث گيج شدن افراد كم بينا شود.

  Next را بزنيد.
   

 4. Set wizard options: در اين قسمت براي ادامه كار بايد نوع مشكل خود را تايين كنيد تا در صفحات بعد تنها گزينه هاي مربوط به آن مشكلات نمايش داده شود.
   
  • گزينه اول: من نابينا هستم يا در ديدن چيزهاي روي صفحه مشكل دارم.
  • گزينه دوم: من ناشنوا هستم يا در شنيدن صدا از كامپيوتر مشكل دارم.
  • گزينه سوم: من در استفاده از صفحه كليد و موس مشكل دارم.
  • گزينه چهارم: من مايل به تنظيم امور مديريتي هستم. (اين گزينه براي تنظيم نوع اجراي اين سري برنامه ها است)

  براي بررسي كامل اين Wizard همه گزينه ها را چك بزنيد و روي Next كليك كنيد.
   

 5. Scroll Bar and Window Border Size: در اين صفحه ميتوانيد اندازه نوارهاي پيمايش و حاشيه پنجره ها را تايين كنيد. Next را بزنيد.
   
 6. Icon Size: در اين صفحه ميتوانيد اندازه آيكونهاي ويندوز را تايين كنيد. Next را بزنيد.
   
 7. Display Color Setting (تنظيمات رنگ صفحه نمايش): در اين قسمت ميتوان جهت راحتي ديد براي صفحه نمايش رنگهايي كه تفاوت و كنتراست بيشتري با هم دارند انتخاب كرد. Next را بزنيد.
   
 8. Mouse cursor: در اين قسمت ميتوان براي موس نشانگري كه براي ديدن راحتتر است را انتخاب كرد. Next را بزنيد.
   
 9. Cursor setting: در اين صفحه ميتوان شكل كرسر را تايين كرد. (كرسر به علامت چشمكزني گفته ميشود كه جاي تايپ را در صفحه مشخص ميكند)
   
  • Cursor blink Rate: تايين سرعت چشمك كرسر
  • Cursor width: عرض كرسر

  Next را بزنيد.
   

 10. SoundSentry: معمولا ويندوز در هنگام رخ دادن خطايي صداي بيپي را توليد ميكند در اين قسمت ميتوان كاري كرد كه در هنگام توليد اين صدا علائمي روي صفحه ظاهر شود. براي فعال شدن اين امكان Yes را انتخاب كنيد. Next را بزنيد.
   
 11. ShowSounds: در بعضي از برنامه ها امكاناتي فراهم شده است كه براي صحبت ها و صداها توضيحي روي صفحه نمايش پيدا كند. براي فعلا شدن اين امكان Yes را انتخاب كنيد. Next را بزنيد.
   
 12. StickyKeys: كساني ممكن از در فشردن دو كليد صفحه كليد به صورت هم زمان مشكل داشته باشند مثل Ctrl+S (براي Save) يا... StickyKeys اين امكان را ميدهد كه بتوان اين كليدها را به صورت جداگانه فشار داد. براي فعال شدن اين امكان Yes را انتخاب كنيد. Next را بزنيد.
   
 13. BounchKeys: كساني كه مشكل حركتي دارند ممكن است كليدهاي صفحه كليد را براي مدت طولاني نگه دارند و نتوانند سريع انگشت خود را از روي كليد بردارند كه اين باعث نوشته شدن تعدادي كلمه بر روي صفحه ميشود. BounchKeys كاري ميكند كه اين فشارها ناديده گرفته شود. براي فعال شدن اين امكان Yes را انتخاب كنيد. Next را بزنيد.
   
 14. ToggleKeys: ممكن است به طور اتفاقي كليدهايي كه عملكرد صفحه كليد را تغيير ميدهند (Caps Lock، Num Lock و Scroll Lock) فشار داده شوند. ToggleKeys در هنگام زده شدن اين كليدها صداي هشداري پخش خواهد كرد. براي فعال شدن اين امكان Yes را انتخاب كنيد. Next را بزنيد.
   
 15. Extra Keyboard Help : بعضي از برنامه امكان انجام اعمال به وسيله صفحه كليد به جاي موس را ميدهند. براي فعال شدن اين امكان Yes را انتخاب كنيد. Next را بزنيد.
   
 16. MouseKeys: به وسيله اين برنامه ميتوان به جاي موس از صفحه كليد استفاده كرد. با فعال شدن اين برنامه با استفاده از كليد هاي بخش عددي صفحه كليد (در سمت راست) ميتوان علامت موس را كنترل و روي قسمتهاي مختلف كليك كرد.

  كليدهاي قابل استفاده در اين برنامه به اين شرح است:

  • كليدهاي فلش دار براي جابجايي موس
  • كليد 5 براي كليك
  • كليد + براي دابل كليك
  • كليد Ins براي گرفتن كليد موس
  • كليد Del براي رها كردن كليد موس
  • كليد / براي انتخاب كليد سمت چپ موس براي كليك
  • كليد - براي انتخاب كليد سمت راست موس براي كليك

  براي فعال شدن اين امكان Yes را انتخاب كنيد. Next را بزنيد.
   

 17. Mouse Button Settings: در اين قسمت ميتوان كليدهاي موس را تنظيم كرد.
   
  • Right-handed: كليد چپ را به عنوان كليك معمولي تنظيم ميكند.
  • Left-handed: كليد راست را به عنوان كليك معمولي تنظيم ميكند.

  Next را بزنيد.
   

 18. Mouse speed: در اين قسمت ميتوان سرعت حركت موس را تايين كرد. Next را بزنيد.
   
 19. Set Automatic Timeouts: اگر بيش از يك شخص از كامپيوتر استفاده ميكند ممكن است مايل باشيد بعد از مدتي كه از كامپيوتر استفاده نكنيد تنظيمات به طور خودكار خاموش شود. براي اين كار روي Turn off… كليك كنيد و از ليست زمان مورد نظرتان را انتخاب كنيد.
   
 20. Default Accessibility Setting: در اين بخش ميتوانيد تنظيمات انجام شده را به صورت پيش فرض درآوريد. در صورت انتخاب Yes تنظيمات در صفحه Log in (صفحه اي كه كاربران اشتراك خود را انتخاب ميكنند) عمل خواهند كرد و در صورت ساخت يك كاربر جديد تنظيمات روي آن كاربر هم اعمال خواهد شد. در صورت انتخاب No تنظيمات فقط روي كاربر جاري اعمال خواهد شد.
   
 21. Completing the Accessibility Wizard: در اينجا كار به پايان ميرسد و ليست تغييرات انجام شده نمايش داده ميشود. Finish را بزنيد.

كليه تنظيمات فوق در بخش Accessibility Options كنترل پنل هم قابل دسترس است.

Magnifier (بزرگنما)

همان طور كه قبلا توضيح دادم اين برنامه ناحيه اي را كه موس قرار دارد به صورت بزرگ شده نمايش ميدهد.

علاوه بر Accessibility Wizard اين برنامه را مستقيما از اين طريق هم ميتوانيد اجرا كنيد

Start Menu>All Programs>Accessories>Accessibility>Magnifier

در صورتي كه براي اولين بار اين برنامه را اجرا كنيد ابتدا پنجره اي نمايش داده ميشود كه در آن توضيحاتي راجع برنامه نوشته است. گزينه Do not show… را تيك بزنيد تا ديگر اين پيام نمايش داده نشود و سپس ok را بزنيد.

گزينه مختلف اين برنامه به اين شرح هستند:

 • Magnification level: مقدار بزرگ نمايي.
 • Fllow mouse cuser: نشانگر موس را تعقيب ميكند.
 • Fllow keyboard focus: نواحي را كه به وسيله صفحه كليد انتخاب شده را تعقيب ميكند.
 • Follow text editing: كرسر را در متني كه در حال ويرايش است تعقيب ميكند.
 • Invert colors: رنگهاي ناحيه بزرگنمايي شده را جهت راحتي ديد برعكس ميكند. (نظير نگاتيو)
 • Start Minimized: در هنگام اجراي برنامه قسمت تنظيمات به صورت كوچك اجرا ميشود.
 • Show Maginifer: ناحيه بزرگنمايي شده را نمايش ميدهد.

با گرفتن و كشيدن ناحيه بزرگنمايي ميتوانيد مكان را آن تغيير دهيد.

Narrator (سخنگو)

اين برنامه سعي ميكند نوشته و وقايع صفحه را براي افراد كم بينا شرح دهد.

براي اجراي اين برنامه به اين بخش برويد:

Start Menu>All Programs>Accessories>Accessibility>Magnifier

اين برنامه فقط بر روي بعضي از برنامه هاي كار ميكند.

گزينه هاي اين برنامه به اين شرح است:

 • Announce events on screen: وقايع روي صفحه را شرح ميدهد.
 • Read typed characters: كلمات تايپ شده را ميخواند.
 • Move mouse pointer to active item: علامت موس را به مورد فعال انقال ميدهد.
 • Start Narrator minimized: در هنگام اجراي برنامه قسمت تنظيمات به صورت كوچك اجرا ميشود.

On-Screen Keyboard (صفحه كليد روي صفحه نمايش)

با استفاده از اين برنامه ميتوان به جاي صفحه كليد از موس براي تايپ كلمات استفاده كرد. اين صفحه كليد در زبان فارسي كلمات فارسي را نمايش ميدهد بنابراين در كامپيوترهايي كه صفحه كليد آنها برچسب فارسي ندارند هم ميتوان از اين برنامه استفاده كرد.

براي اجراي اين برنامه به اين قسمت برويد:

Start Menu>All Programs>Accessories>Accessibility>On-Screen Keyboard

منوهاي اين برنامه به اين شرح هستند:

 1. Keyboard
   
  • Enhanced Keyboard: كليدهاي صفحه كليد توسه يافته را نمايش ميدهد. (قسمت عددي صفحه كليد)
  • Standard Keyboard: كليدهاي بخش عددي صفحه كليد را نمايش نميدهد.
  • Regular Layout: كليدهاي صفحه كليد را به صورت عادي كنار هم ميچيند.
  • Block Layout: كليدهاي صفحه كليد را به صورت مرتب كنار هم ميچيند.
  • 101, 102, 106 Keys: تعداد كليدهاي صفحه كليد را مشخص ميكند.
    
 2. Settings
   
  • Always on Top: صفحه كليد را هميشه بر روي پنجره هاي ديگر نگه ميدارد.
  • Use Click Sound : هنگام فشردن كليدي بر روي اين صفحه كليد صدايي را توليد ميكند.
  • Typing Mode: با كليك روي اين گزينه كادري ظاهر ميشود كه در آن ميتوان نوع تايپ را در اين برنامه مشخص كرد: Click to Select: با كليك كليد مورد نظر انتخاب ميشود. Hover to select با نگه داشتن موس براي مدتي روي كليد آن كليد انتخاب ميشود Joystick or key to select: با انتخاب اين گزينه با استفاده از دسته بازي ميتوان كليد مورد نظر را انتخاب كرد. به اين شيوه كه نواري روي صفحه كليد حركت خواهد كرد و زدن دكمه دسته بازي باعث انتخاب شدن كليد پررنگ شده ميشود.

Utility Manager (مديريت برنامه هاي كاربردي)

با استفاده از اين برنامه ميتوان برنامه هاي ذكر شده در بالا را به صورت اتوماتيك اجرا كرد.

براي اجراي اين برنامه به اين قسمت برويد:

Start Menu>All Programs>Accessories>Accessibility>Utility Manager

راه ديگر اجراي اين برنامه زدن كليدهاي ويندوز+U است. در اين برنامه كافي است از ليست، برنامه مورد نظر را انتخاب كنيد و دكمه Start را بزنيد. در صورتي كه برنامه در حال اجرا باشد با زدن دكمه Stop برنامه بسته ميشود. در قسمت پايين اين برنامه سه گزينه وجود دارد:

 • گزينه اول: برنامه انتخاب شده در هنگام روشن شدن كامپيوتر به طور خودكار اجرا ميشود.
 • گزينه دوم: برنامه انتخاب شده در هنگام قفل كردن ويندوز اجرا ميشود. (به وسيله كليدهاي ويندوز+L ميتوان كامپيوتر را قفل كرد)
 • گزينه سوم: برنامه انتخاب شده در هنگام اجراي Utility Manager به طور خودكار اجرا ميشود.
  
نویسنده : parviz ; ساعت ٤:۳۱ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٦

دانلود نرم افزار

سلام دوستان
اول از همه بايد بگم مدتي سرم شلوغه و ممکنه به روز رساني وبلاگ به تاخير بيفته اما سعي مي کنم هر روز يه پست رو بفرستم.
از اين حرفا که بگذريم امروز هم با يه برنامه ي توپ اومدم. با اين برنامه مي تونيد موبايل هرکي رو ( از جمله مزاحماتون رو ) بتکونيد. به اين شکل که شماره موبايل رو مي ديد و از بين 1 تا 999 يه عدد رو وارد مي کنيد و سپس SMS Bomb رو کليک کنيد. حالا هر 3 ثانيه يک بار براي طرف يه SMS تکراري ارسال ميشه و در آخر تعداد اونا اينقدر زياد ميشه که عملا گوشي از کار ميفته. بايد بگم خودم اين برنامه رو امتحان نکردم و نمي دونم کار مي کنه يا نه.
 
    حجم : ۵۵۶ کيلو بايت
    پسورد لازم براي درآوردن فايل از حالت فشرده : www.gigablog.blogfa.com
 

  
نویسنده : parviz ; ساعت ٤:٢۸ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٦

آموزشی

ميليون ها کاربر روزانه از اينترنت به منظور ارتباط با يکديگر ، مشاهده آخرين اخبار ، دريافت و ارسال نامه الکترونيکی ، آگاهی از آخرين وضعيت سهام ، آگاهی از آخرين وضعيت بازارهای فروش ، برنامه ريزی مسافرت های شخصی و يا سازمانی و ساير موارد ديگر استفاده می نمايند. ضرورت برقراری ارتباط دائم با اينترنت و امکان دستيابی به اينترنت در هر محل ، اهميت مضاعفی پيدا کرده است . عدم دستيابی به کامپيوتر ( منزل و يا اداره ) بهانه قابل قبولی برای عدم دستيابی به اينترنت نبوده و می بايست با استفاده از تکنولوژی های موجود عدم دستيابی به اينترنت را به حداقل مقدار خود رساند . استفاده از اينترنت می بايست فرامکانی و مستقل از يک نوع خاص کامپيوتر ، گردد. اين بدان معنی است که در صورت ضرورت برقراری ارتباط با اينترنت، استقرار در يک مکان فيزيکی خاص نبايد مانعی در اين زمينه بوده و يا عدم دستيابی به کامپيوتر نيز نمی تواند و نبايد بعنوان مانعی در جهت دستيابی به اينترنت مطرح گردد. در عصر اطلاعات ، ارائه و استفاده بموقع از اطلاعات شرط اوليه موفقيت افراد و جوامع بشری است. دستيبابی به اينترنت با استفاده از روش های بدون کابل ، جهت نيل به اهداف فوق مطرح شده است . روند شکل گيری اينترنت بدون کابل ابداع تلفن های سلولی ديجيتال مهمترين عامل در مطرح شدن اينترنت بدون کابل است . بر اساس آمارهای موجود در حال حاضر ، بيش از پنجاه ميليون تلفن سلولی با قابليت دستيابی به اينترنت استفاده می گردد. در سال 1997 ، شرکت های نوکيا ، موتورولا ، اريکسون و Phone.com ، پروتکل (Wireless Application Protocol (WAP را ايجاد کردند. هدف از پروتکل فوق ارائه استاندارد لازم به منظور پياده سازی اينترنت بدون کابل بود. پس از گذشت مدت زمانی تعداد شرکت های شرکت کننده در کنسرسيوم فوق به مرز 350 رسيد . ايجاد يک سايت مبتنی بر دستگاههای بدون کابل دارای چالش های مختص خود داست . امروزه بيش از يک ميليارد وب سايت بر روی اينترنت موجود است . صرفا" تعداد محدودی از سايت های فوق ، امکان ارائه خدمات مبتنی بر اينترنت بدون کابل را دارا می باشند. بموازات افزايش توليد و ارائه دستگاههای مبتنی بر WAP اين انتظار وجود دارد که در آينده نه چندان دور تعداد سايت های مبتنی بر اينترنت بدون کابل افزايش يابد. WML پروتکل WAP از زبان WML)Wireless Markup Language) استفاده می نمايد. زبان مشابه ديگری با نام HDML(Handheld Device Markup Language ) توسط شرکت Phone.com نيز ايجاد شده است . WML دارای اکثر امکانات ارائه شده توسط HDML است . WML قابليت استفاده از XML)eXtensible Markup Language) را نيز دارد. WML بر خلاف HTML( متداولترين زبان نشانه گذاری ابر متن ها برای ايجاد صفحات وب ) يک زبان مبتنی بر "متا" است . اين بدان معنی است که زبان فوق علاوه بر ارائه " تگ های از قبل تعريف شده" ، امکان ايجاد عناصر اختصاصی و مورد نظر را نيز فراهم می آورد.پروتکل WAP امکان استفاده از پروتکل های استانداردی نظير : IP,UDP و XML را نيز فراهم می نمايد. استفاده از پروتکل WAP در اينترنت بدون کابل ، سه دليل عمده زير را دارد : • سرعت ارسال • اندازه و قابليت خواندن • حرکت در طول اطلاعات اکثر تلفن های سلولی و دستگاههای PDA که دارای امکانات مبتنی بر وب می باشند ، دارای نرخ انتقال اطلاعات 14.4 کيلوبيت در ثانيه و يا کمنر می باشند. سرعت فوق در مقايسه با دستگاههائی نظير : مودم ، مودم کابلی و يا اتصالات DSL ، بسيار ناچيز می باشد. اکثر صفحات وب دارای امکانات گرافيکی بوده و ارسال آنها بر روی دستگاههائی با نرخ انتقال اطلاعات 14.4 کيلوبيت در ثانيه زمان زيادی را طلب می نمايد. اطلاعات و محتويات ارائه برای اينترنت بدون کابل عموما" بصورت " متنی " است . اندازه نمايشگر LCD يک تلفن سلولی و يا PDA يکی ديگر از چالش های موجود در زمينه اينترنت بدون کابلی است . اکثر صفحات وب با وضوح تصوير 480 * 640 پيکسل طراحی می گردند. در چنين مواردی مشاهده و مطالعه اطلاعات بر روی يک کامپيوتر شخصی و يا Laptop کار ساده ای خواهد بود . وضوح تصوير در صفحات نمايشگر دستگاههای بدون کابل عموما" در حدو اندازه 150*150 پيکسل است . بنابراين استقرار و مشاهده يک صفحه وب طراحی شده با وضوح تصوير اشاره شده بر روی دستگاههای بدون کابل اينترنت ، کار ساده ای نخواهد بود. اکثر دستگاههای بدون کابل از نمايشگرها ی تک رنگ استفاده می نمايند. بديهی است مشاهده و مطالعه صفحات وب بر روی اين نوع دستگاهها بمراتب مشکل تر نسبت به نمايشگرهای کامپيوتر است . حرکت در طول اطلاعات ، يکی ديگر از چالش های موجود است. در زمان استفاده از اينترنت بکمک کامپيوترهای شخصی می توان با استفاده از موس بسادگی در طول صفحات حرکت کرد. در دستگاههای بدون کابل ، حرکت در طول صفحات بمراتب مشکل تر است پروتکل WAP دستيابی به يک وب سايت از طريق يک دستگاه مبتنی بر WAP شامل مراحل زير است : • دستگاه مورد نظر را روشن و مرورگر کوچک آن فعال می گردد. • دستگاه يک سيگنال راديوئي را ارسال و جستجو برای سرويس مربوطه را آغاز می نمايد. • با مرکز ارائه دهنده خدمات ارتباط برقرار می گردد. • يک سايت جهت مشاهده انتخاب می گردد. • درخواست موردنظر با استفاده از WAP برای يک سرويس دهنده Gateway ارسال می گردد. • سرويس دهنده Gateway اطلاعات مورد نظر را با استفاده از پروتکل Http ، بازيابی می نمايد. • سرويس دهنده Gateway اطلاعات مبتنی بر Http را بر اساس WML رمز می نمايد. • در نهايت نسخه اينترنتی بدون کابل، صفحه وب مورد نظر نمايش داده می شود. به منظور ايجاد محتويات مبتنی بر اينترنت بدون کابل ، يک وب سايت اقدام به ايجاد يک سايت مبتنی بر متن با وضوح تصوير پايين ، می نمايد. داده ها از طريق پروتکل Http توسط يک سرويس دهنده وب برای يک WAP Gateway ارسال می گردند. سيستم فوق شامل : WAP encoder ، مترجم اسکريپت ها و پروتکل های مورد نظر بمنطور تبديل اطلاعات مبتنی بر HTTP به WML است . در ادامه gateway اطلاعات تبديل شده را برای سرويس گيرنده WAP ارسال می نمايد. عمليات انجام شده در حد فاصل بين Gateway و سرويس گيرنده ، به ويژگی های هر يک از بخش های پروتکل پشته ای WAP ، بستگی خواهد داشت . در ادامه به بررسی هر يک از عناصر موجود در پروتکل پشته ای WAP اشاره می گردد: • WAE)Wireless Application Enviroment) . پروتکل فوق ، ابزارهای لازم به منظور ايجاد محتويات مبتنی بر اينترنت بدون کابل را نگهداری می نمايد. WML و WMLScript نمونه هائی در اين زمينه بوده که با WML ترکيب خواهند شد. • WSP)Wireless Session Protocol) . نوع session ايجاد شده بين دستگاه و شبکه را مشخص می کند. ارتباط ايجاد شده می تواند بصورت "اتصال گراء " و يا " بدون اتصال " باشد. در مدل اتصال گراء ، داده در دو مسير ( رفت و برگشت ) بين دستگاه و شبکه حرکت خواهد کرد. در ادامه WSP بسته اطلاعاتی مربوطه را برای لايه WTP ارسال خواهد کرد. مدل بدون اتصال ، در موارديکه که اطلاعات بصورت broadcast از طريق شبکه برای دستگاه ارسال می گردد ، استفاده می شود. در اين حالت و در ادامه WAP بسته اطلاعاتی را به لايه WTP ارسال خواهد کرد. • WTP)Wireless Transaction protocol) . لايه فوق بمنزله يک مرکز کنترل کننده ترافيک بوده و باعث حرکت داده ها بصورت منطقی و در مسير مناسب می گردد. اين لايه همچنين نوع درخواست transaction را نيز مشخص خواهد کرد. • WTLS)WireLess Transport Layer Security) . اغلب ويژگی های امنيتی ارائه شده توسط بخش TLS پروتکل TCP/IP را ارائه می نمايد. عملياتی نظير : بررسی پيوستگی داده ها ، رمزنگاری و تاييد اعتبار سرويس گيرنده و سرويس دهنده ، توسط لايه فوق انجام می گيرد. • WDP)WireLess Datagram Protocol) . لايه فوق با لايه Network Carrier در گير می شود. مسئوليت لايه فوق تطبيق WAP با مجموعه ای از bearers متفاوت است . تمام اطلاعات مورد نياز به منظور تطبيق در لايه فوق ارائه می گردد. • Network Carriers . به لايه فوق bearers نيز گفته می شود. لايه فوق شامل تکنولوژی هائی است که ارائه دهندگان خدمات بدون کابل عرضه می نمايند. پس از دريافت اطلاعات توسط سرويس گيرنده WAP ، اطلاعات در اختيار "مرورگر کوچگ" گذاشته خواهند شد. نرم افزار فوق يک برنامه بسيار کوچک بوده که در دستگاههای بدون کابل از قبل تعبيه شده است . برنامه فوق بعنوان يک اينترفيس بين کاربر و اينترنت بدون کابل ، ايفای وظيفه می نمايد. اينترنت بدون کابل هنوز در ابتدای راه است و گزينه ای مناسب برای افرادی است که تمايل و يا اجبار به اتصال به استفاده از اينترنت تحت هر شرايطی را دارند   
نویسنده : parviz ; ساعت ٤:٢٢ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۸ خرداد ،۱۳۸٦

گذاشتن پسورد بر روی پرونده های آفیس

ممکن است این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که آیا امکان قرار دادن پسورد بر روی پرونده های مختلف آفیس وجود دارد؟ پاسخ مثبت است. با استفاده از ترفندی که هم اکنون به شما معرفی خواهید کرد ، میتوانید با استفاده از قابلیتهای نسخه جدید آفیس بر روی پرونده های ساخته شده توسط نرم افزارهای Word ، Excel و PowerPoint پسورد بگذارید ، به طوری که مشاهده این پرونده ها تنها با وارد کردن پسورد صحیح امکان پذیر باشد.

بدین منظور:

یکی از برنامه های Word ، Excel و یا PowerPoint را اجرا نمایید.
از منوی Tools بر روی Options کلیک کنید.
اکنون به تب Security بروید.
در این قسمت دو فیلد را مشاهده میکنید. یکی قسمت Password to open و دیگری Password to modify میباشد.

کاربرد قسمت Password to open بدین شکل است که با وارد کردن پسورد در این بخش و ذخیره آن ، با هر بار باز کردن فایل محافظت شده ، از شما پسورد خواسته میشود و تا زمانی که پسورد را وارد نکنید امکان هیچ کاری را نخواهید داشت.

اما عملکرد بخش Password to modify بدین شکل است که پس از ذخیره پسورد در فایل ، بعد از اجرا نمودن فایل گزینه ای به نام Read Only در اختیار کاربر قرار میگیرد که با استفاده از میتوان تنها فایل را مشاهده کرد و در صورت تغییر به شکل جدا آن را ذخیره نمود. در نتیجه فایل هیچ تغییری نمی پذیرد.

دقت کنید پس از انتخاب پسورد و زدن دکمه OK نیاز به وارد کردن مجدد پسورد میباشد.

در صورتی هم که هر دو قسمت توسط شما پسورد گذاری شود ، هنگام باز کردن فایل دوبار از شما پسورد خواسته میشود.

نیازی به انتخاب دو پسورد یکسان برای دو قسمت وجود ندارد.

لازم به ذکر است در انتخاب پسورد دقت کافی به خرج دهید ، اگر دو پسورد میگذارید این دو پسورد را حتما به خاطر بسپارید چرا که غیر قابل بازیابی نیست (مگر در موارد خاص توسط نرم افزارهای مخصوص) .

  
نویسنده : parviz ; ساعت ٧:۱۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٧ خرداد ،۱۳۸٦

پاك كردن status ياهو مسنجر

همون طور که ميدونيد اگه در ياهو مسنجر برای خودتون وضعيت يا status بگذارين ديگه نميشه پاکش کرد. خوب براي پاك كردنش اين جوري عمل كنيد:
ابتدا به رجيستری رفته(در start menu=>run و سپس تايپ regedit)
در رجيستری به کليد زير برين:
hkey_current_user\software\yahoo\pager\profiles

در اینجا نام ايدی هايی که با آنها لاگين کرده ايد ميبينيد برا مثال ايدی Taduoroon که آنرا باز کرده و بر روی custom msgs رفته حالا سمت راست صفحه statuse هايی که زده ايد رو ميبينيد که با راست کليک بر روی آنها و زدن گزينه delete آنها رو پاک کنيد.

 حالا ديگه وقتی لاگين کنيد ديگه اونها رو نمي بينيد.

  
نویسنده : parviz ; ساعت ٧:۱٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٧ خرداد ،۱۳۸٦

وقتی که آدم میمونه چی بگه!!!

عکس پایین و توضیحش چند روزیه که از کانال های مختلف برام email شده٬ قضاوت با خودتون! اما پسره با این کارش٬ هر دو رو بدبخت کرد!! چون تابلوئه که اون دو تا دختر واسه اینکه کم نیارن تصمیم به همچین کاری گرفتن اما خب معلومه که هیچ کدومشون لذت نخواهند برد از این زندگی! نمیخوام وارد بحث های فمینیستی بشم اما این قانون مسخره کشور ما که هر مرد میتونه چهار تا زن داشته باشه و الهام گرفته از اعرابه٬ به نظر من پست ترین و نفرت انگیزترین قانونیه که توی کل تاریخ بشر میتونسته وضع بشه! اصلا چرا میگم قانون!‌این نهایت بی قانونیه! به نظر من توهین به خداست یه جوری... در هر حال در مورد این پسره و اون دو تا دختر٬ فکر کنم بیشتر بی عرضگی پسره بوده که نتونسته پای چیزی که میخواد وایسه و دختر دوم رو قبول نکنه تا کِرم داشتنش! شاید هم دومی بوده جداً!‌ ;) " جالب ترين خبر در تعطيلات عيد ، ماجراي ازدواجي بود در يکي از روستاهاي فومن ! يک داماد و 2 عروس !!! بله ، اين آقا داماد 28 ساله در راستاي اجراي سفت و محکم سنت پيامبر با يک تير 2 نشان زد و در يک عمل انتحاري 2 دختر 27 و 24 ساله رو به عقد خودش درآورد ! البته حرف و حديثهاي فراواني وجود داره که چطوري شد که اينطوري شد !!! ولي چيزي که من شنيدم به اين شکل بوده : عروس بزرگه ( همون 27 ساله ) با اين آقا داماد ماجرا ، گويا چند مدتي دوست بودن ، پس از مدتي که خانواده محترم داماد از اين ماجرا بي خبر ( به روايتي مخالف ) بودن دختر 24 ساله اي رو انتخاب مي کنن و داماد بيچاره ! رو بر سر 2 راهي قرار مي دن . پس از کش و قوس هاي فراوان و تهديد عروس بزرگه مبني بر خودکشي و .... اين برادر ارجمند که زياد از اين 2 راهي بدش نمي اومد حل مشکل رو بر عهده 2 تا عروس خانوم مي ذاره تا با هم به توافق برسند که کدومشون زن اين آقا بشه ! اون بانوان محترمه هم ، هر دو به اين نتيجه مي رسند که 2 تايي به عقد اين فرد در بيان و .... مبارک است انشاءالله !!! " Image and video hosting by TinyPic   
نویسنده : parviz ; ساعت ٩:۱٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

موتور سواری در کویر Dune Dashing Dubai

شما به وسیله موتوری که در بازی دارید باید از موانع که در سطح کویر است بگذرید و در این کار باید با حوصله به جلو بروید و گرنه ممکنه است موتور شما چپ کند! بازی حجم کمی دارد و بر روی تمامی رایانه ها قابل اجرا است.دانلود با حجم ۱.۲ مگابایت

پاسورد فایل : www.kamyabonline.com

  
نویسنده : parviz ; ساعت ٩:٠٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

مجله جهان رایانه Pc Magazine May 2007

مجله رایانه نسخه Pc Magazine May 2007 یکی از بهترین و به روزترین مجلات در زمینه رایانه و وسایل دیجیتالی .دانلود با حجم ۸.۵ مگابایت

پاسورد فایل : www.kamyabonline.com

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۸:٥٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

تماس های صوتی و تصویری Skype 3.2.0.148

اين مطلب را با يك سوال شروع ميكنيم: VOIP چيست؟
VOIP مخفف Voice Over Internet Protucol و به معناي  " صدا بروي پروتكل اينترنت" پروتكلي است كه به كاربران امكان ميدهد تا از طريق IP در اينترنت به برقراري مكالمات تلفني و صوتي بپردازند.
براي استفاده از اين نوع  پروتكل لازم است از نرم افزار هاي مخصوصي كه براي اين كار طراحي و ارائه شده اند استفاده گردد ، بدين منظور برنامه های بسياري از شركت هاي مختلف عرضه شده اند كه در اين زمينه با رقابت به يكديگر پرداخته اند.
اين برنامه ها وظيفه دارند تا ارتباط صوتي از طريق VOIP را با بالاترين كيفيت ممكن به كاربران خود ارائه دهند،  دراين بخش قصد داريم شما را با يكي از بهترين نرم افزار هاي اين زمينه آشنا كنيم.

Skype نام يكي از معروفترين و قدرتمندترين نرم افزار هاي رايگان  حمايت کننده  از پروتكل VOIP است  كه براي شما امکان برقراری ارتباط صوتی رايگان با ديگر دوستان خود از طریق اینترنت را فراهم ميسازد ،  این برنامه همانند  تلفن عمل کرده و لازم است حتما هر دو كاربري که قصد ارتباط با یکدیگر را دارند در ان ثبت نام نموده و برنامه را در ويندوز خود نصب نمايند.
اين نرم افزار همچون ديگر برنامه هاي پيام رسان ، داراي امکانات مختلف ميباشد كه از آن ها ميتوان به امكان برقراری ارتباط تصویری به وسیله Webcam ، چت متنی و حتی انتقال فایل و تبادل اطلاعات اشاره نمود.
Skype از کیفیت بسيار بالایی در انتقال صدا برخوردار بوده و صداي دو طرف را با كيفيت و وضوح بسيار بالا و حتي بدون نويز و مكث صدا  انتقال ميدهد ، اين نرم افزار انتخاب مناسبي براي برقراري ارتباط با دوستان خود در دورترين نقاط دنيا بوده و نسبت به تماس هاي تلفني مخابرات از كيفيت بالاتري برخوردار است!

قابليت هاي كليدي:
- امكان برقراري تماس صوتي و تصويري با ديگر دوستان خود  در نقاط مختلف جهان
- داراي قابليت Video Calls جهت مشاهده مستقيم مخاطب از طريق Webcam
- قابليت ارسال SMS به ديگر دوستان خود
- امكان ايجاد كنفرانس هاي صوتي با ديگرمردم دنيا
- امكان جستجو و كشف ديگر مشتركين Skype در دنيا  و  برقراری تماس با آنها
- امكان اضافه نمودن كاربران جديد به ليست دوستان  و قابليت طبقه بندي نمودن آن ها
- امكان تعيين تصوير دلخواه براي اشتراك خود و نمايش آن به مخاطبين
- سازگاري كامل با ويندوز هاي 2000 , XP
-  و ...دانلود با حجم ۲۲.۶ مگابایت

پسورد فایل : www.kamyabonline.com

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۸:٥۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

کتاب راز و رمزهای فتوشاپ

راز و رمزهای عکس های دیجیتالی را بیاموزید. بله این عنوان کتاب آموزشی بسیار عالی برای نرم افزار فتوشاپ سی اس 3 می باشد. این کتاب از یکی از معتبرترین انتشاراتی های آموزشی کامپیوتر در جهان می باشد.در این کتاب که در 23 آوریل سال 2007 منتشر شده است شما را با ابزارهای جدید فتوشاپ آشنا می کند و همچنین توانائی هایی که در نسخه های قبلی نمی توان آن ها را پیدا کنید. در کل کتاب کامل و جامعی می باشد.دانلود با حجم ۱۵.۴ مگابایت

پاسورد فایل : www.kamyabonline.com

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۸:٥٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمیباشد!!!

قصد داریم تا هم اکنون یکی از کاربردی ترین و جالب ترین ترفندهای موبایل را که کمتر کسی از آن با خبر است را برای شما بازگو کنیم. ممکن است شما نیز گاهی حوصله و وقت کافی برای پاسخ گویی به تلفن هایی که به موبایلتان زده میشود را نداشته باشید ؛ شاید گوشی را خاموش کنید و یا حتی بدان پاسخ نگویید که این دو کار تا حدودی خلاف ادب است. اما قصد داریم تا روشی ساده اما کاربردی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید کاری کنید که هر زمان کسی با شما تماس گرفت با پیغام " شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمیباشد " یا " شماره مورد نظر مسدود است " و یا ... روبرو شود. بدین منظور گوشی خود را ابتدا روشن کنید.
سپس میبایست کد #094*21*را در گوشی وارد کنید و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) را فشار دهید.
پس از چند ثانیه علامتی بر روی صفحه گوشی ظاهر میشود که به معنای فعال شدن این موضوع است.
اکنون هر کس با شما تماس بگیرید
با پیغام های ذکر شده بر خورد میکند.
اما برای غیرفعال کردن این قابلیت کافی است که کد #21# را در گوشی وارد کنید و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) را فشار دهید.
اکنون میتوانید تماسهای رسیده را دریافت کنید.

چند نکته:
وب سایت ترفندستان اولین سایتی بوده است که این ترفند را معرفی کرده است.
با فعال سازی این قابلیت هم میتوانید SMS بفرستید هم SMS دریافت کنید.
این ترفند روی گوشیهای نوکیا و سونی اریکسون تست شده است.
این ترفند با استفاده از سیستم Diverting گوشی ها صورت میپذیرد.
این ترفند تنها بر روی مخابرات ایران تست شده است.
اگر در حین نوشتن کد
به Error برخورد کردید مجدد کد را وارد کنید.
افرادی که با موبایل با شما تماس میگیرند با پیغام Diverting نیز روبرو میشوند که چندان مشکلی پدید نمیاورد.
  
نویسنده : parviz ; ساعت ۸:٥٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

ازدواج پیرمرد 81 ساله با دختر 15 ساله

یک پیرمرد 81 ساله عربستانی با دختر 15 ساله ای ازدواج کرد به گزارش البرز به نقل از الرایه یک روزنامه چاپ عربستان نوشت : این پیرمرد که سه همسر و تعداد زیادی فرزند و نوه و نتیجه دارد از خانواده عروس تازه اش خواسته به عروس اجازه بدهند به زبان خود اقرار کند مایل به ازدواج با وی است. روزنامه مدینه گزارش داد :عروس نیز با اقرار به این موضوع ، حاضر به ازدواج با مردی شد که از پدرش سال ها بزرگتر است. عروس 15 ساله همسن یکی از نوادگان آقای داماد 81 ساله است. عروس و داماد عربستانی طی مراسمی در تعطیلات تابستان به ماه عسل می روند
  
نویسنده : parviz ; ساعت ۸:٤۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

دلفین ها و دنیای زیر آب روی دسکتاپ شما Living Dolphins 3D Screensaver


منبع: www.p30download.com

آیا به دنبال یک چیز رویایی هستید؟
تماشای دنیای زنده ی زیر آب پر از دلفین های شاد ، ماهی ها ، مرجان ها و صداهای رمز آلود.
دلفین های بازیگوش در طول مانیتور شما به تفریح ، پرش و شنا مشغول می شوند. و شما از حرکات زبیا آنها شگفت زده خواهید شد. با نصب این برنامه محافظ صفحه نمایش Living Dolphins 3D Screen Saver دنیایی زنده و جذاب زیر آب را به دسکتاپ خود منتقل کنید! و از زیبایی های دنیای زیر آب لذت ببرید.

از قابلیت های این محافظ صفحه نمایش به موارد زیر میتوان اشاره کرد:
- محیط سه بعدی حقیقی
- گرافیک سه بعدی با استفاده از عکس های طبیعی
- انیمیشن های طبیعی موجودات دریایی
- حرکات زیبایی دلفین ها
- به هرماه موزیک آرامش بخش و صداهای اقیانوس
- دارای ساعت دیجیتال
- قابلیت محافظت با استفاده از کلمه عبور
- پشتیبانی از سیستم های چند مانیتوره
- لذت تماشای زیبایی های زیر آب!
- قابل نصب روی ویندوز ویستا


راهنما:
بعد از نصب فایل کرک شده در پوشه Cracked exe را در محل نصب برنامه کپی کنید.

قیمت: 19.95 دلار آمریکا
پسورد: www.p30download.com
دانلود - 6.65 مگابایت | لینک کمکی
  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

چرا خانم ها قدم اول را بر نميدارند؟

آیـا مـا در دورانـی زنـدگی نـمی کنـیـم کـه باید به مادرهای مجردی که به تنهایی فرزندانشان را بزرگ می کنند و خانم هـایـی که مـقـامـات شــغلی بالایی را از آن خود کرده اند، تـبـریک بـگویــیم؟ از آنجایی که جنس مونث پیشرفت های چـشمگیری داشته عده ای از افراد ممکن است تصور کنند که آنها در دنیای قرارهای ملاقات نیز مانند سایر جنبه های زنـدگی پـرتـکاپو هستند و ترجیح می دهند خودشان همه چیز را هدایت کنند. شاید عده ای کمی از این نوع خانم ها وجود داشته باشد که شما اصلا نمیتوانید سر به سر آنها بگذارید و دستشان بیـنـدازیـد امـا بـایـد قــبول کنیم که تعداد آنها محدود است. علیرغم وجود پشتکاری که خانم ها در وجوه دیگر زندگی از خود نشان می دهند در مورد قرار های ملاقات کمی خجالتی می باشند و ترجیح می دهند این مطلب را طرف مقابل بازگو کند. پس زمانی که نوبت به گذاشتن قرار ملاقات می رسد این نوبت مردهاست که دست به کار شوند.

کیش و مات
چرا خانم ها اگر قرار باشد، 10 سال هم صبر می کنند اما حرفی از قرار ملاقات به زبان نمی آورند؟ اگر واقعا این کار مردهاست پس چطور مثل سایر کارهای دیگری که روزی تنها به آقایون تعلق داشته خانم ها در آن "پیشرفت" نمی کنند و پشتکار بالایی خود را نشان نمی دهند؟
زمانی که صحبت از قرار ملاقات به میان می آید شکی وجود ندارد که اولین حرکت دشوار است. من در این یک موضوع طرف آقایون را می گیرم. این کار هم درست مثل سایر شغل هایی می ماند که خانم ها مشغول انجام دادن آنها هستند. چرا آنها نباید برای گذاشتن قرار ملاقات پیش قدم شوند و چرا نباید خانم ها به آقایون را پيشنهاد ازدواج دهند و به خواستگاري آنها روند. چنین کارهایی همیشه جزء وظایف مردها بوده است.
در این قسمت دلایلی وجود دارد که چرا خانم ها هیچ گاه در این امر پیشقدمی نمیکنند و همیشه مردها باید جور این کار را به گردن بگیرند.

درست مثل یک امتحان
با روشی که یک مرد به یک زن نزدیک می شود، قضاوت های بیشماری می توان در مورد او برداشت کرد؛ آیا او اعتماد به نفس دارد یا دارای شخصیت متزلزلی است؟ شاید بیش از اندازه از خودش مطمئن باشد. آقایون برای انجام این کار ترفند های بیشماری دارند (که من تمام آنها را به عینه دیده ام و دیگر غافلگیر نخواهم شد) که برخی از آنها به خوبی جواب می دهند و متاسفانه سایرین باعث ایجاد بدبختی برای فرد می شوند. این روش ها چه کار کنند یا نه باید همیشه توجه داشته باشید که نشان دهنده شخصیت درونیتان هستند.
خانم ها دوست دارند مردها را در یک چالش قرار دهند و ببینند مردها برای رسیدن به آنها چگونه تلاش می کنند، به همین دلیل است که هیچ گاه خودشان پیش قدم نمیشوند و این کار را به عهده آقایون می گذارند. اگر مردی در رستوران به خانمی برسد و حوصله او را با تعریف از خود سر ببرد و به 1001 دلیل مختلف خانم را راضی کند که کس بهتری از او پیدا نخواهد کرد؛ این امر گویای دو مطلب می باشد (که هر دو به شدت ناخوشایند می باشند): عدم اعتماد به نفس یا/و اعتماد به نفس بیش از اندازه.
مردی که در زمان شروع گفتگو با او جسورانه و خشن صحبت کند و انتظار داشته باشد که خانم شماره تلفن خود را در آورده و دو دستی تقدیمش کند (نه اینکه فقط شماره را به او بدهد بلکه تقدیم کند) باید اعتماد به نفس بیش از حدی داشته باشد.
اگر مردی بتواند از این امتحان سربلند بیرون آید این شانس را پیدا می کند که خانم یکی دو مرتبه دیگر نیز با او قرار بگذارد و این بار به طور حتم خانم پیش قدم خواهد شد.

مردهای قابل تحسین
مردی که از خود احساسات نشان دهد چیزی جز موفقیت انتظار او را نخواهد کشید.
مرکز مبارزه در ملاقات معمولا چیزی شبیه به این است: شما زمانیکه از کسی تقاضای بیرون رفتن می کنید چیزهایی مضاف بر آنچه که باید را به او تقدیم کرده اید و اگر یک چنین کارهایی را انجام ندهید درست مثل یک جلودار صف جنگ هستید که هیچ گونه مهماتی را با خود حمل نمی کند. اگر بدون هیچ سلاح و مهماتی بخواهید به خط مقدم بروید بدون شک شکست می خویرید. آقایون می بایست تمایل خود را به انجام چنین کارهایی بیشتر کرده و تمایلات احساسی خود را بیش از پیش برای خانم ها باز گو کنند.
این قسمت جایی است که امتیاز به دست خانم هاست. آنها به خوبی می دانند که اگر کسی از همان ابتدای کار احساسات خود را بیش از اندازه بروز دهد و علاقه خاصی به نمایش گذارد فرد آسیب پذیری است و شریک خوبی برای زندگی نخواهد بود. اما زمانیکه یک مرد با اعتماد به نفس برای گذاشتن اولین قرار ملاقات گام بر می دارد در نظر خانم ها خیلی بهتر از شخص اول جلوه می کند. هر کس بتواند بیشترین تاثیر را بر روی خانم بگذارد، قابل تحسین بوده و به نتایج بهتری در این رابطه دست پیدا خواهد کرد. این امر در مسائل عشقی و عاطفی جایگاه ویژه ای دارد و شما نیز باید همیشه اهمیت آنها را در ذهن خود نگاه دارید.
خانم ها چه از روی عمد و یا به طور ناخودآگاه انتظار دارند پیشنهاد را از فرد مقابل دریافت کنند و ترجیح می دهند برای برقراری قرار ملاقات پیشقدمی نکنند.
گاهی اوقات ارزش های قدیمی و از مد افتاده (که در فیلم هایی نظیر کازابلانکا و بر باد رفته به درستی به تصویر کشیده شده اند) از مردها انتظار می رود که به خانم ها نزدیک شوند و حرکت اول را آنها انجام دهند. این موارد به صورت یک قانون در ذهن ما (به ویژه خانم ها) حک شده است و زن ها همیشه منتظر هستند تا مردها گام اول را در شروع یک رابطه بر دارند.
در حالیکه امروزه خانم ها دیگر انتظار ندارند که آقایون به شیشیه اتاق آنها سنگ پرتاب کنند و یا از درخت بالا بیایند تا بتوانند به آنها برسند اما از فضای رمانتیک بدشان نمی آید. حداقل طوری برخورد کنید که احساس کنند شما در حال تعقیب کردنشان هستید.
به طور قطع رسانه های امروزی و همچنین فرهنگ حاکم بر جامعه طوری پیش می رود که به خانم ها بقبولاند، افراد مستقلی هستند و به هیچ مردی نیاز ندارند. شاید به همین دلیل باشد که خانمها دوست دارند آن فضای کلاسیک و مردانه را در ذهن خودشان نگه دارند. آنها دوست دارند کسی تعقیبشان کند، از آنها قدردانی کند، و با گلبرگ های گل سرخ دوش بگیرند..... خوب شاید این آخری یک کمی زیاده روی باشد!
خوب، فکر می کنم آقایون تا این لحظه متوجه شده باشند که چرا باید روش های برقراری روابط خود را باز سازی کنند. ممکن است دختری که براي ازدواج در نظر دارید شما را به بهترین ها برساند به همین دلیل باید بدانید که برای رسیدن به موفقیت رفتاری کاملا طبیعی از خود نشان دهید، با او دوستانه برخورد کنید و خودتان را بیش از اندازه دست نیافتنی نشان ندهید. همین که او تلاش شما را برای رسیدن به خودش مشاهده می کند متوجه می شود که شما به اندازه کافی اعتماد به نفس داشته اید که این کار را انجام داده اید بنابراین دیگر نیازی ندارید که اطمینان بیش از اندازه از خودتان نشان دهید. اگر او نیز در رسیدن به شما از خود علاقه نشان داد که چه بهتر

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

حذف درايو هاي سيستم

براي اين کار در پنجره RUN با نوشتن regedit ريجستري ويندوز رو بيار

از ليست   سمت چپ اين پنجره مسير زير را بيابيد         ا
HKEY_CURRENT_USER / software / microsoft / windows / currentvertion / policies / explorer
در پنجره سمت راستي راست کليک کرده از منوي ظاهر شده گزينه new وسپس DWORD Value را انتخاب نماييد . نام کليد اضافه شده را به NoDrives تغيير دهيد .( حروف بزرگ و کوچک مهم است ) . روي آن دابل کليک کرده سپس طبق مقادير زير مقدار دلخواه را براي آن تعيين کنيد :

                   1 براي مخفي کردن درايو A
                   2 براي مخفي کردن درايو B
                   4 براي مخفي کردن درايو C
                   8 براي مخفي کردن درايو D
                  16 براي مخفي کردن درايو E
                  32 براي مخفي کردن درايو F
                  64 براي مخفي کردن درايو G
                 128 براي مخفي کردن درايو H
                 256 براي مخفي کردن درايو I
                 512 براي مخفي کردن درايو J
                1024 براي مخفي کردن درايو K
                2048 براي مخفي کردن درايو L
                4096 براي مخفي کردن درايو M
                8192 براي مخفي کردن درايو N
               16384 براي مخفي کردن درايو O
               32768 براي مخفي کردن درايو P
               65536 براي مخفي کردن درايو Q
              131072 براي مخفي کردن درايو R
              262144 براي مخفي کردن درايو S
              524288 براي مخفي کردن درايو T
             1048576 براي مخفي کردن درايو U
             2097152 براي مخفي کردن درايو V
             4194304 براي مخفي کردن درايو W
             8388608 براي مخفي کردن درايو X
            16777216 براي مخفي کردن درايو Y
            33554432 براي مخفي کردن درايو Z
        67108864 براي مخفي کردن همه درايوهاي سيستم

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

طريقه نصب مودم در لينوکس

جهت نصب یک مودم در لینوکس بهتر است اولا از یک مودم که دارای درایور تحت لینوکس می باشد استفاده کنید.در غیر اینصورت باید سعی کنید درایور آنرا در اینترنت جستجو نموده و دانلود نمایید.

مواردی که باید قبل از نصب مودم تهیه کنید:
1.دسترسی به سیستم با کاربری مدیر
۲.سیستم فرمان خطی

3.کد منبع کرنل نصب شده
مراحل نصب:

1.وارد شدن در محیط خطی با حساب کاربری مدیر
2.غیر فشرده سازی نرم افزار در یک دایرکتوری
3.نقل مکان به دایرکتوری نرم افزار با استفاده از دستور سی دی

پس از وارد شدن به دایرکتوری که برنامه مودم در آن وجود دارد دستورات زیر را یک به یک اجرا می کنیم.

۱.make clean
2.
make 537
3.
make install
 
پس از اتمام مراحل بالا مودم نصب شده و محل و آدرس آن dev/modem   می باشد
برای تنظیمات اتصال به اینترنت می توانیم از برنامه های مختلفی که در لینوکس وجود دارند استفاده کرد.

چگونگی استفاده از  Kppp

پس از نصب مودم باید از این برنامه یا برنامه های مشابه استفاده کنیم تا به اینترنت وصل شویم می توانید این برنامه را از مسیر زیر در صورتی که نصب کرده باشید پیدا کنید.
Menu->Internet->kppp

پس از ظاهر شدن صفحه برنامه
Setup را انتخاب می کنیم.
از سربرگ
Account دکمه new را میزنیم و از صفحه پرسش گزینه Dialog setup را بر می گزینیم
و در صفحه جدید نام اتصال و شماره تلفن را وارد می کنیم و تایید می کنیم تا دوباره به پنجره قبل باز گردیم.

از سر برگ device جلوی گزینه modem device: /dev/modem را بر می گزینیم.

Modem ، Query modem را کلیک می کنیم تا پروسه انجام شود.در صورت شناسایی و کارکرد مودم پنجره ای باز می شود که مشخصات وسیله را ذکر می کند.


و برای تکمیل شدن و اطمینان از کارکرد و شناسایی مودم از سربرگ

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:۳٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

با فیلم 300 چگونه برخورد کنیم؟

فیلم 300 تحریف آشکار تاریخ ایران باستان است، اما ما برای مبارزه با این تحریف چه می توانیم بکنیم؟ 

بر اصحاب اینترنت روانیست که چنین تحریفی را بی پاسخ رها کنند.

در همین راستا طرح ویژه ای برای مبارزه با این دروغ شاخدار و توهین آشکار به فرهنگ ایران باستان داریم؛ که البته اجرای آن بسیار دشوار خواهد بود اگر اتحاد و یاری ایرانیان اهل وب،  آن را همراهی نکند.

چه می خواهیم بکنیم؟

در این طرح می خواهیم تا اگر کسی در گوگل کلید واژه Liar(دروغگو)  را جستجو کرد در راس نتایج جستجو صفحه جناب آقای فرانک میلر در سایت imdb  نمایش داده شود. همچنین اگر کسی کلیدواژه Lie (دروغ) را در گوگل جستجو نمود، صفحه 300themovie در سایت کمپانی برادران وارنر در راس نتایج جستجو بیاید.

سازوکار اجرای این طرح چیست؟

کسانی که با منطق موتورهای جستجوگری مانند Google آشنا هستند، می دانند که هرچه تعداد لینکهایی که با یک کلیدواژه خاص به یک سایت داده می شود، بیشتر باشد؛ رتبه آن سایت در رابطه با آن کلیدواژه بالاتر خواهد رفت. بنابراین برای عملی شدن طرح  لازم است تا با ایجاد لینک با کلیدواژه Liar(دروغگو) به صفحه جناب آقای فرانک میلر در سایت imdb و نیز ایجاد پیوند با کلیدواژه Lie(دروغ) به صحفه  300themovie در سایت کمپانی وارنر، تلاش کنیم تا رتبه نتایج جستجو را برای این دو صفحه افزایش دهیم.

لینک صفحه آقای فرانک میلر در imdb:
http://imdb.com/name/nm0588340

لینک صفحه فیلم 300 در سایت برادران وارنر:
http://300themovie.warnerbros.com

روش اول:

در این روش به طور صریح جملاتی را بر علیه فیلم 300 در سایت می آوریم.

Frank Miller is a Liar.
300 the movie is a Historical
Lie.
For more Information:
300 the movie info

نمونه کادر لینکها در این صفحه نمایش داده شده است.دقت کنید که واژگان Lie و Liar لینک شده اندو  توجه داشته باشید که این لینک ها را باید در صفحات نخست و با رتبه بالای سایت  خود قرار دهید. در همین راستا ما این کادر را  در همه وب سایت های تحت پوشش خود نظیر link.ir و سایت rismoon.com در صفحه نخست جای خواهیم داد.

 روش دوم:

Liar-Lie

اگر شما webmaster سایت دولتی هستید و یا اینکه فضای زیادی برای گنجاندن جملات ندارید، تنها درج دو لینک ساده با کلیدواژه های Lie و Liar  در گوشه ای از صفحه (مثلا در Footer)کافیست. مانند آنچه در کادر روبرو نمایش داده شده است. حسن روش دوم آنست که به علت کم بودن فضای اشغال شده، مزاحمتی برای محتویات صفحه ایجاد نمی کند، بنابراین  مدت زیادی می تواند  در سایتها بماند. نمونه این لینک را در بخش پایینی(Footer) سایت CARNP.COM می توانید مشاهده کنید.

 هر لینکی که شما در صفحات وب خود، با این دو واژه به صفحات یاد شده  می دهید، فریاد دروغ بودن این فیلم را بلندتر سر خواهد داد.

آیا این طرح موفق می شود؟

موفقیت این طرح در گرو همکاری و یاری اصحاب اینترنت است چرا که باید لینکهایی با کلیدواژه های عنوان شده در هزاران صفحه وب قرار گیرد. شاید اجرای این طرح آزمونی برای میزان همت اصحاب اینترنت در برخورد با دروغپردازی فیلم 300 باشد.

همچنین طرح جالبی در سایت 300themovie.info اجرا شده است، که امیدواریم با قراردادن اطلاعات موثق تاریخی، دروغ بودن محتویات این فیلم را ثابت کند. برای همین در راستای یاری به این وب سایت پیوند آن را نیز در زیر پیوندهای یاد شده ایجاد می کنیم.

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

پسورد گذاری بر روی وب سایت با نرم افزار

تا به حال نرم افزارهای متعددی برای پسورد گذاری و تامین امنیت اطلاعات درون سیستم شما معرفی کرده ایم . ولی اطلاعات مهم شما میتواند تنها به اطلاعات درون سیستم محدود نشود . برای مثال وب سایت شما , بلی شاید شما مایل باشید جز خود شما و تعدادی از افرادی که شما مایلید شخص دیگری در دنیای اینترنت قادر به ورود به وب سایت شما و استفاده از اطلاعات آن نباشد . هر چه قدر هم که دامنه ی اینترنتی شما مخفی و ناشناس باشد باز هم امکان پیدا شدن وب سایت شما از طرق مختلف وجود دارد .

HTML Password Lock نرم افزار مفیدیست که توسط الگوریتم قدرتمند پسورد گذاری آن قادرید تمامی وب سایت خود را Password Protected نمایید تا امنیت بالایی را برایش تامین کنید . این عمل تنها با چند کلیک ساده ی موس در محیط نرم افزار صورت می گیرد . شما قدر خواهید بود تا کل وب سایت را با یک و یا چندین ( بیش  از 1000 نام کاربری و پسورد را پشتیبانی می نماید ) نام کاربری و پسورد شخصی محافظت و مدیریت کنید .

برخی ویژگی های کلیدی این محصول شرکت MTop Software :

هیچ نیازی به دانستن زبان های برنامه نویسی تخصصی مانند  perl, php, ASP , Web DB و یا حتی نوشتن یک کد CGI ندارید . نرم افزار در تمامی مراحل شما را راهنمایی می کند و این کارها را برایتان انجام می دهد .

صفحه ی وب ساخته شده قابل استفاده در تمامی محیط ها می باشد . بلی هیچ نیازی به داشتن نرم افزار اضافی خاصی برای مشاهده ی این صفحات نیست و با تمام مرورگر های جدید سازگاری دارد . همچنین تمامی سرور های هاستینگ و میزبانی وب را نیز پشتیبانی می نماید .

دارای 3 نوع کد گذاری می باشد : ariaei.com/ Page, Session, Cookie

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

نرم افزار جاسوسی Spyware

امروزه با پدیده ای به نام نرم افزار های جاسوسی در اینترنت مواجه هستیم.نرم افزار های جاسوسی به گونه ای از برنامه ها و فناوری ها گفته می شود که به صورت پنهانی و مرموزانه اقدام به جمع آوری اطلاعات از سیستم کاربر کرده و این اطلاعات را به مقصد خاصی ارسال می کنند تا پس از پردازش این اطلاعات  عملیات گوناگونی بر روی سیستم قربانی انجام شود.حال این عملیات می توانند به تناسب ماهیت برنامه جاسوسی و اهداف آن بر روی سیستم متفاوت باشند.

 این برنامه های جاسوسی Spyware نامیده میشوند.گونه ای از برنامه های Spyware مرسوم به Adware  هدفی جز افزودن فایلهای مخرب بر روی سیستم کاربران ندارند.Spyware ها بر روی سیستم شما می نشینند و اطلاعات وب گردی شما را از طریق اینترنت جاسوسی میکنند و در ادامه با تبلیغات سایت و نمایش ابزار مزاحم شما در هنگام استفاده از اینترنت خواهند شد.

 

Spyware ها چگونه کار می کنند؟!!

  باز کردن یک ای میل مشکوک, دانلود یک برنامه رایگان ,رفتن به سایت ها آدرسها و لینک های ناجور و نامشخص و فریبنده, برنامه های اشتراک فایل و شاید گوش دادن به یک فایل مولتی مدیا به صورت آنلاین, کافیست تا یک برنامه Spyware/Adware بر روی سیستم شما نصب شود.این برنامه ها برای نصب هرگز اجازه نمی گیرند و شما از نصب آنها هرگز مطلع نخواهید شد.اجرای برنامه هایی از این دست همیشه در پس زمینه خواهد بود و با دست کاری تنظیمات اتصال به اینترنت و مرور گر سیستم  و نشاندن فایل ها و کلید هایی در رجیستری سیستم عامل اهداف خود را پیگیری می کنند.در هر اتصال به اینترنت با رد گیری وب گردی و کار های روزانه کاربر در اینترنت به جمع آوری اطلاعات می پردازند و این اطلاعات را انتقال میدهند.

یک Spyware برای شما چه خطراتی می تواند داشته باشد؟ 

·   ربودن اسم کاربری و پسورد سیستم و یا هر کلید احراز هویت در سایت ها و برنامه ها.

 ·     ربودن محتویات ایمیل و چت و تالار های گفتگو.

 ·        ربودن اطلاعات مهم و حیاتی سیستم.

·        جاسوسی سایتها و نشانه های اینترنتی , صفحه نمایش, برنامه ها و Favorites سیستم

·        مورد هجوم قرار دادن سیستم با انواع صفحات تبلیغاتی و Pop up .

·        استفاده از مرور گر و اتصال  اینترنت شما برای اهداف خود مانند فرستادن ایمیل اسپم(Spam)(مرور گر ربایی)

·          از مودم و خط تلفن شما برای  ارتباطات راه دور و یا تماس های تلفنی استفاده میکنند (مودم ربایی)

-   سیستم شما را آنطور که دوست دارند آرایش دهند.مثلا در هر اتصال یک سایت بازدید شود.

  -   نشاندن ویروس Backdoor, Trojan یا اعمال خرابکارانه بر روی سیستم قربانی.

-کاهش سرعت و بازدهی سیستم مخصوصا در اتصال به اینترنت.

بيشتر بدانید!

·          یک برنامه جاسوسی Spyware این قدرت را دارد که به تنهایی در حدود 300 فایل را نصب کند و در حدود 500 ورودی به ریجستری اضافه کند!

 ·          تا کنون بیش از 80 هزار نرم افزار جاسوسی کشف شده است!

 ·          در یک تحقیق از شرکت آمریکا آنلاین و اتحادیه ملی امنیت سایبر بیش از 80% کامپیوترها حداقل دارای یک Spyware هستند و از هر 10 کامپیوتر 9 کامپیوتر آلوده به این برنامه های جاسوسی است.

 ·          کار شرکت های سازنده نرم افزار های جاسوسی کاملا قانونی است و حتی از شما موقع نصب اجازه می گیرند اما زیرکانه!

·          نرم افزار های اشتراک فایل مانند Kaza و سیستم های P2P بیشترین عامل توزیع  Spywareها هستند!

   

نشانی دانلود معروفترین ابزار های مقابله با Spyware ها

GIANT AntiSpywareSpyware Nuker2004 spy Sweeper

سایت های زیر این امکان را به شما می دهند که نام برنامه های مورد نظر را ابتدا در یک آنلاین اسکن کنید و مطمئن شوید که این برنامه آلوده به یک اسپای ور است یا نه.

spyware Adware  Remover  Ad-Aware SE Personal spy DoctorSpywareguide  &  spywarechecker Xoftspy Regfreeze.

 

  -- اضافه می شود شرکت آنتی ویروس پاندا اخیرا و با در نظر گرفتن این موضوع، سایتی با آدرس http://www.demandonspyware.com و با شعار "ورود spyware ممنوع!" (No More Spyware!) با هدف کمک به کاربران برای مقابله با این تهدید راه اندازی کرده است.

 

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٢٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

25 تم ویندوز ویستا برای ویندوز XP

تم زیبا ویندوز ویستا برای ویندوز XP

برای دانلود روی ادامه متن کلیک کنیددانلود با حجم ۱۲.۲ مگابایت

پاسورد فایل : www.kamyabonline.com

توجه : برای استفاده از تم ها پس از خارج کردن تم ها از حالت فشرده وارد شاخه هر تم بشوید و فایلی با پسوند msstyles را اجرا کنید که باعث می شود صفحه Display Properties اجرا شود و سپس دکمه Apply را بزنید. تم مورد نظر شما بدین صورت اجرا می شود.

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٥٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

مشاهده صورتحساب موبایل اینبار از طریق SMS

ممکن است برای شما نیز این موضوع پیش آمده باشد که دوست داشته باشید بدانید هزینه تلفن همراهتان در یک برهه زمانی خاص چقدر خواهد آمد. یا حتی هزینه موبایلتان در ماه جاری و از فلان تاریخ تا فلان تاریخ چقدر میاید. مشخصأ با صبر کردن تا رسیدن به سر ماه و دریافت قبض موبایلتان میتوانید به این موضوع پی ببرید. اما راه بسیار بهتری وجود دارد! با استفاده از اين ترفند هر لحظه كه اراده كنيد مي توانيد صورتحساب موبايلتان را آنگونه كه دلخواهتان هست بر روی موبایل خود به شکل SMS دریافت کنید!

برای خواندن ترفند روی ادامه متن کلیک کنیدبدین منظور:
كافيست تا يك SMS طبق الگويي كه در زير آمده است بفرستيد تا به درخواستتان پاسخ داده شود:

فرض كنيد ميخواهيد صورتحساب خود از تاريخ "شانزدهم فروردين ماه 1386" تا "شانزدهم ارديبهشت ماه 1386" را داشته باشيد.
با استفاده از كاراكترهاي انگليسي اين SMS را تايپ كرده و به شماره ي 30009 ارسال كنيد:
860116,860216

دقت كنيد:
(1)تاريخ شروع: 860116
(2)كاما: ,
(3)تاريخ خاتمه: 860216

در پاسخ به اين درخواست شما چنين SMS اي برايتان ارسال ميشود ، به عنوان مثال:
[860116,860216
SMS:45158
Shahri:10566
BeineShahri:20219
Jabejaei:1382
JameMablagh:77325
Moshtarake gerami ba pardakhte bemoghe ma ra yari farmaeid

(كليه ي هزينه ها به ريال مي باشد)
در پايان هم ذكر اين نكته الزامي است كه پاسخگويي به درخواست شما ممكن است مدتی طول بکشد.

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

چند توصیه برای پیشگیری از آلوده شدن رایانه

علاوه بر استفاده خوب و مؤثر از آنتی ویروس ها، کاربران اینترنت برای کاهش خطرات ناشی از بدافزارها باید برخی عادت های اینترنتی خود را نیز کنار بگذارند. این واقعیت که نود درصد کامپیوتر ها آلوده به Spyware هستند نشان دهنده میزان تأپیر گذاری و سماجت بیش از اندازه این نوع بد افزار است که از هر رخنه و سوراخ کوچکی برای ورود به کامپیوتر استفاده می کند.در اینجا قصد داریم چندین ترفند بسیار مفید را برای جلوگیری از نفوذ Spyware ها به کامپیوتر شما معرفی کنیم.

برای خواندن ترفند روی ادامه متن کلیک کنید به همین دلیل تنها راه پیشگیری از ابتلای به آنها محافظت تمام عیار از کامپیوتر است. پایه و اساس مقابله مؤثر با spyware ها استفاده از راه حل های مناسب تکنیکی است؛ شیوه هایی که در آن پیشگیری و درمان هر دو لحاظ شده باشد. با این وجود مسئله دیگری که تأثیر مستقیم و قابل توجهی در احتمال آلوده شدن سیستم دارد عادت های کاربران اینترنتی است. با در نظر گرفتن این موضوع راهکار های عملی زیر توصیه می شود تا کاربران بیش از پیش کامپیوترشان را در برابر این نوع بدافزار محافظت کنند:
• از آنجا که بسیاری از spyware ها با بهره گیری از بخش های آسیب پذیر نرم افزارها وارد سیستم می شوند، نصب آخرین وصله های امنیتی نرم افزار که معمولا در سایت اینترنتی مربوط به آن در اختیار کاربران قرار می گیرد، بسیار ضروری است.
• قبل از نصب و استفاده از نرم افزار شرایط کار با آن را به دقت بخوانید. برخی از نرم افزار های رایگان یا مدت دار همراه با نرم افزار مربوطه انواع مختلفی از spyware ها را نیز روی سیستم نصب می کنند. (در ازای استفاده مجانی از نرم افزار این spyware ها اطلاعات قابل استفاده کاربر را برای شرکت سازنده ارسال می کنند.)
• هنگام وارد کردن آدرس اینترنتی در مرورگر خود کاملأ دقت کنید. بسیاری از سازندگان spyware ها از صفحات اینترنتی با آدرس مشابه سایت های مشهور برای قالب کردن بدافزار های خود استفاده می کنند. (googkle.com یکی از مثال های واقعی این نوع سوء استفاده است.)
• از برنامه های غیر قانونی که معمولا به صورت رایگان در اینترنت ارائه می شود استفاده نکنید؛ همین طور از برنامه های ارائه دهنده موسیقی و فیلم مجانی. صرف نظر از غیر قانونی بودن آنها، این برنامه ها معمولآ سرشار از انواع بدافزار ها از جمله spyware ها هستند.
• از سایت های زیرزمینی دوری کنید. (سایت هایی که به داونلود غیرقانونی فایلها، ابزار و روش های هک کردن و ... مربوط می شود.) نه تنها بسیاری از این سایت ها در واقع فقط به منظور داونلود اتوماتیک spyware ها طراحی می شوند، بلکه ممکن است حاوی نرم افزار هایی باشند که پس از نصب شدن روی سیستم انواع و اقسام بدافزار را راهی کامپیوتر کند. لوئیس کورونس، مدیر PandaLabs در این باره می گوید: برای محافظت در برابر spyware ها مهمترین مسئله این است که آنتی ویروس مناسبی داشته باشید که بتواند spyware های شناخته شده و ناشناخته را از کار بیندازد. اما یادتان باشد که هیچ آنتی ویروسی بدون خطا نیست و به همین دلیل شیوه استفاده کاربران از اینترنت نیز می تواند در کاهش شانس بدافزارها برای نفوذ به سیستم مؤثر باشد. همان طور که هیچ راننده عاقلی، هر چقدر هم که سیستم های امنیتی اتومبیلش پیشرفته باشد، با سرعت ۲۰۰کیلومتر در ساعت یک دفعه دور کامل نمی زند، هیچ کاربر با هوشی با تصور امن بودن سیستمش، در سایت های آلوده و خطرناک گشت و گذار نمی کند.   
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٤۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

مشاهده دوربین های امنیتی به شکل مخفیانه

قصد داریم تا هم اکنون یک ترفند بسیار هیجان انگیز را به شما معرفی کنیم! با بهره گیری از این ترفند شما میتوانید به شکل مخفیانه ، دوربین های مداربسته نصب شده بر مکانهای امنیتی و سری را مشاهده کنید. مکانهایی اعم از نیروگاههای اروپایی ، آمریکایی و آسیایی ، کارخانه های خارجی ، شرکتهای پتروشیمی خارجی و .... .جالب اینکه این عمل مخفیانه از طریق جستجوگر معروف گوگل فراهم شده است. همچنین امکان مشاهده لحظه به لحظه بشکل عکس و همین طور با تغییر زاویه و بزرگنمایی نیز وجود دارد.


برای این کار:
به موتور جستجوی گوگل بروید. (www.google.com)
اکنون دستور زیر زیر را Copy & Paste کرده و جستجو نمایید:
inurl:"ViewerFrame?Mode="

0
حال گوگل نتایجی را برای شما مشخص میکند. کافی است به هر یک از لینکهای موجود کلیک کنید تا به یکی از دوربینهای مداربسته امنیتی مراجعه کنید.
با استفاده از ابزار کنار صفحات میتوانید نمایش دوربین را تغییر دهید.
لازم به ذکر است میتوانید تا صفحات زیادی پیشروی کنید و لینکهای متعددی را چک و دوربینهای هر یک را مشاهده کنید.

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٤٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

نرم افزار حرفه ای برای تلفن Supervoice Pro v6.0

نرم افزار Supervoice Pro یک نرم افزار حرفه ای برای تلفن می باشد. از ویژگی های نرم افزار می توان به دریافت پیام به صورت VoIP ،  منشی تلفنی ، آرشیو پیام های ضبط شده ، خواندن متن های انگلیسی توسط نرم افزار ، داشتن صندوق پستی صدا یا Voice email ، داشتن کالر آیدی ، ارسال و دریافت فکس ، کنفرانس تصویری از طریق تلفن ، داشتن مد دایورت و ....

برای دانلود روی ادامه متن کلیک کنید  دانلود نرم افزار با حجم ۱۳.۲ مگابایت همراه با کرک

پاسورد فایل : www.kamyabonline.com

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:۳٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

Nokia 6021 6020 6230 6030 6120 6235 Series40

مجموعه ای کمیاب از هزاران نرم افزار کاربردی ، بازی و رینگ تون برای گوشی های نوکیا 6021 6020 6230 6030 6120 6235 و سری ۴۰ گوشی های نوکیا . درست است که این مجموعه برای این سری از گوشی های نوکیا آماده شده است ولی بسیاری از بازی ها و نرم افزار های این مجموع نیز روی سری های مختلف گوشی ها اجرا می شود.

برای دانلود روی ادامه متن کلیک کنیددانلود با حجم ۱۱۵ مگابایت

پسورد فایل : www.kamyabonline.com

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:۳٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

دفترچه تلفن فارسی

امروز يه برنامه ي فارسي و زيبا براتون ميزارم . حتما استفاده كنيد . دوست داريد دفترچه تلفن فارسي داشته باشيد ؟ پس از اين برنامه استفاده كنيد . در اين برنامه قابليت شماره گيري و جستجوي سريع شماره ها وجود داره ، يعني شماره تلفن فرد مورد نظر رو كه انتخاب كردي گزينه ي شماره گيري رو انتخاب مي كني و 10 ثانيه وقت داري گوشي رو برداري و صحبت كني . خيلي چيز توپيه .

برای دانلود نرم افزار روی ادامه متن کلیک کنید

دانلود نرم افزار با حجم ۵۹۰ کیلو بایت   
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:۳٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

Tarma Installer Pro ساخت برنامه نصب كننده با حجم كم

« ساخت برنامه نصب کننده (Setup) با حجم کم »
یک نرم افزار سریع، جمع و جور و همه جانبه برای ساخت فایل های Setup، فایل های Setup ساخته شده با این نرم افزار با تمامی نسخه های ویندوز از ویندوز 95 گرفته تا 2003 و بالاتر از آن کاملاً سازگار میباشد، بارزترین ویژگی این برنامه فشرده سازی بالای این نرم افزار نسبت به نرم افزارهای مشابه است که در نمودار بالا میتوانید آن را مشاهده کنید.
محیط کاربری ساده و به دور از منوهای گیج کننده، پشتیبانی از 27 زبان و ساخت برنامه های نصب کننده بدون نیاز به دانش برنامه نویسی از ویژگی های برتر این نرم افزار است.

دانلود - 1.3 مگابایت
http://tarma.com/download/tin2.exe

Registration Key: B6MSTPJWEQ2MBJKNU7TK5GGYS
سايت سازنده
http://tarma.com   
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:۳۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

Gita , فارسي ساز رايگان براي ويندوز XP شما

www.Myprosoft.net

فارسي ساز ويندوز XP گيتا نرم افزاري ايراني از سري محصولات  نرم افزاري گيتا است كه قادر است كليه پنجره ها و منوهاي ويندوز XP شما را فارسي كند.
گيتا اولین فارسي سازيست كه هم اكنون توانسته فارسي سازي، حتي بدون كوچكترين دستكاري در محتويات پرونده هاي ويندوز و با امكانات بي نظير فارسي را ارائه دهد.

قابليت هاي كليدي اين فارسي ساز عبارتند از:
- سازگاري كامل با آخرين نگارش ويندوز اكس پي XP Service Pack 2 Final, 2004-8-11
- رويت و تنظيم تاريخ هجري شمسي
-  تايپ فارسي در محيط هاي گرافيكي
- داراي ده ها قلم فارسي زيبا و جديد
- داراي فرهنگ لغت فارسي به انگليسي و انگليسي به فارسي هوشمند
- صفحه كليد استاندارد فارسي
-  امكان نصب اين فارسي ساز در كليه سيستم عامل هاي ويندوز آينده مايكروسافت
- و بسياري قابليت هاي ديگر... www.Myprosoft.net

نكته مهم:
پس از اجراي فارسي ساز گيتا، كد فعال سازي برنامه از شما درخواست خواهد شد. جهت دريافت كد فعال سازي به آدرس www.gita.ir رجوع نمائيد.
 پس از ورود به سايت گيتا وارد قسمت فعال سازي محصولات شده و در آنجا، با ارائه كد كاربريتان وارد سيستم كد دهي شويد. برنامه نصب قفل ابتدا كدي بر اساس رايانه مورد نظر تشكيل داده، كه كاربر ميتواند با ارائه اين كد، كد فعال سازي برنامه را دريافت نمايد.


www.Myprosoft.net

حال جهت دريافت كد فعال سازي، كد ارسالي كه از طريق برنامه دريافت نموديد را وارد نموده و كليد "دريافت" را بفشاريد. با فشردن كليد دريافت كد فعال سازي نمايش داده خواهد شد.
 كدي كه دريافت نموديد فقط مخصوص رايانه شماست و براي هميشه اين كد در سيستمتان باقي خواهد ماند و ديگر نيازي به دريافت مجدد كد از طريق سايت نخواهيد داشت.
 در صورت فراموش نمودن كد فعال سازي به سايت رجوع نموده و از كد هاي دريافتي خود گزارش گيري نمائيد.
 براي دريافت اطلاعات بيشتر به راهنماي موجود در برنامه رجوع نمائيد.
 توجه :
• در حفظ و نگهداري كد كاربريتان كوشا باشيد.
• هر كاربر ميتواند تعداد 10 كد فعال سازي دريافت نمايد. ضمناً كاربران ميتوانند تعداد كدهاي خود را مجدداً بصورت Online شارژ نمايند.
• جهت مشاهده و ويرايش مشخصات كاربري و دريافت كد فعال سازي برنامه به سايت www.gita.ir مراجعه فرمائيد.

برای دانلود روی ادامه متن کلیک کنیددانلود نرم افزار با حجم ۸ مگابایت   
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:۳٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

تقویم خورشیدی SunCalendar 3.0 Full

شايد خيلي از شما از اينكه در ويندوز ايكس پي تاريخ به صورت ميلادي نمايش داده مي شود ناراحت باشيد و خيلي علاقه داشته باشيد تا بتوانيد تاريخ سيستمتون روبه صورت هجري شمسي مشاهده كنيد .

تا كنون ، نرم افزارهاي مختلفي براي اين منظور ساخته شده اند كه يا بسيار ساده بوده اند و يا اينكه به صورت نسخه آزمايشي بوده و براي استفاده از آن مي بايست پول پرداخت كنيد كه همين دلايل باعث مي شود كه اكثرا قيد تاريخ هجري شمسي رو بزنند و به همون تاريخ ميلادي ويندوز اكتفا كنند .

 قصد داريم به معرفي يك نرم افزار جالب و فارسي و صد البته ، كاملا رايگان بپردازيم كه علاوه بر نمايش تاريخ هجري شمسي ، بسياري اعمال ديگر را نيز انجام خواهد داد ، كه به طور حتم شما نيز (مثل من) پس از خواندن اين مطلب ، اين نرم افزار كم حجم و پر كاربرد را دانلود كرده و از آن استفاده خواهيد نمود .

نام اين نرم افزار SunCalendar مي باشد كه به تازگي نسخه سوم از اين نرم افزار، توسط دوست خوبمان جناب آقاي غفاري فر آماده شده است .

از امكانات SunCalendar 3.0 مي توان به موارد زير اشاره نمود :

    * سازگاري كامل با ويندوز ويستا
    * نمايش تاريخ هجري شمسي
    * نمايش مناسبتهاي روز (همانند تقويم هاي رو ميزي كه مناسبتهاي مختلف رو نمايش ميدهد اين نرم افزار نيز مناسبتهاي مختلف را به شما يادآوري مي كند ، مثلا با فرارسيدن روز 22 بهمن ، عبارت پيروزي انقلاب اسلامي - تعطيل را خواهيد ديد و اين يعني اينكه روزهاي تعطيل نيز مشخص است … )
    * نمايش ابيات : با استفاده از اين امكان برنامه هر بار كه ويندوز شروع به كار كند يك بيت را به شما نمايش مي دهد ، ضمنا شما نيز مي توانيد به صورت دستي هر وقت كه خواستيد يك بيت را به صورت رندوم ، مشاهده كنيد (از اين قسمت خودم زياد استفاده مي كنم ، ضمن آنكه شما مي توانيد به عنوان فال نيز از اين گزينه استفاده كنيد !)
    * نمايش تاريخ هجري شمسي ، تنها با نگه داشتن ماوس بر روي آيكن برنامه موجود در كنار ساعت ويندوز
    * بخش پیام گذاری : همانطور که از نام اين بخش معلوم است میتوانید پیام های خود را برای تمام ماهها و روزهای سال جاری بگذارید و حتی میتوانید برای یک روز بینهایت پیام زمان دار بگذارید و همچنین میتوانید تمام پیامهایی را که گذاشته اید اعم از زماندار یا تمام وقت ببینید و ویرایش کنید و دراین قسمت نیز میتوانید تاریخچه تمام پیامهایی را که برای هر سالی گذاشته اید ببینید.

برای دانلود روی ادامه متن کلیک کنیددانلود نرم افزار با حجم ۱ مگابایت

پاسورد فایل : www.kamyabonline.com

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٢٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

Autodesk Maya 8.5 Unlimited انيميشن سازي

نسخه 8.5 نرم افزار قدرتمند و واقعاً کارآمد مایا از شرکت معروف اتودیسک. این برنامه نیاز اصلی بسیاری از طراحان سه بعدی و انیمیشن ساز می باشد که در هر نسخه می توان گفت جهشی بسیار عالی انجام می دهند و قابلیت های بسیار نیز بر آنها افزوده می شود.افکت هایی بسیاری نیز به همراه این نسخه موجود می باشد که به شما پیشنهاد می کنم دانلودش کنید.
http://rapidshare.com/users/IPBIDH
300 mg   
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٢۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

GSM چيست؟

جي‌اس‌ام، يك اختصار پذيرفته‌شده براي استاندارد "سيستم بين المللي ارتباطات همراه" محسوب ميشود كه در اصل از عبارتي فرانسوي گرفته شده است و همانند HICAP، Mobiletex GPRS و PALM از محبوبترين و رايجترين استانداردهاي تلفن همراه در سراسر دنيا به شمار ميرود.
اين استاندارد در حال حاضر توسط بيش از 2 ميليارد نفر در 212 كشور استفاده مي‌شود كه در نوع خود يك رقم باورنكردني است و باعث مي‌شود تا كاربران با استفاده از قابليت Roaming يا امكان حضور همزمان در دو نقطه‌ي متفاوت ارتباطي، بتوانند از گوشي همراه خود در هر شهر و كشوري استفاده كنند. اين استاندارد با نمونه‌هاي مشابه قبلي خود تفاوتهايي عمده دارد و از جمله‌ي آنها مي‌توان به كيفيت ديجيتالي برقراري مكالمات با تلفن همراه اشاره كرد كه به عبارتي يك سيستم نسل دوم تلفن همراه تلقي مي‌شود.
اين واقعيت، مويد آن است كه ارتباطات داده‌يي به وسيله‌ي جي‌اس‌ام، براي استفاده در پروژه‌ي مشترك نسل سوم گوشي‌هاي همراه نيز كاربرد خواهد داشت.
از ديدگاه اكثر مصرف كنندگان و كاربران، مزيت اصلي و عمده‌ي GSM در افزايش كيفيت برقراري تماسهاي تلفني و همچنين كاهش نرخ مكالمات و نيز سرويسهاي جانبي مثل پيام كوتاه يا SMS است.
همچنين از ديد اپراتورهاي شبكه، مزيت و برتري اين استاندارد، امكان به كارگيري لوازم و تجهيزات جانبي گوشي‌هاي همراه با ماركهاي مختلف در يك مجموعه است چرا كه طراحي باز اين استاندارد به عملكرد چندوجهي ارتباطي كاربر كمك مي‌كند.
همزمان با گسترش و توليد نسخه‌هاي جديدي از اين استاندارد، همخواني و كارآيي مناسب با گوشي‌هاي اوريجينال و استانداردهاي قديمي‌تر GSM نيز حفظ شده است براي مثال قابليتهاي ارسال داده به شكل بسته‌يي در نسخه‌ي 97 جي اس ام نيز به مجموعه‌ي امكانات قبلي اضافه شده و از ابزارهاي GPRS يا سرويس راديوي عمومي همراه استفاده نموده است. سرعت ارسال و انتقال بالاتر داده‌ها نيز همراه با تكنولوژي جديد EDGE يا نسخه‌ي آزمايشي بسته‌ي سرعت انتقال داده‌ي افزايش يافته براي GSM در 99 امين توليد اين استاندارد براي كاربران ارايه شده است.
تاريخچه‌ي GSM
گسترش گوشي‌هاي سلولي تلفن همراه در اوايل دهه‌ي هشتاد ميلادي در اروپا، رو به زوال نهاد. عدم وجود استانداردسازي‌هاي تكنولوژيكي، سران اجلاس وزراي ارتباطات و فناوري اطلاعات كشورهاي اروپايي را در سال 1982 با هدف توسعه‌ي يك استاندارد واحد براي گوشي‌هاي همراه كه در سراسر قاره، قابل استفاده باشد، وادار ساخت تا به ساخت گروه ويژه‌ي تلفن همراه (GSM) مبادرت ورزند.
نخستين شبكه‌ي استاندارد جي‌اس‌ام نيز در سال 1988 و در فنلاند افتتاح شد. در سال 1989، مسووليت مديريت استاندارد به موسسه‌ي استانداردهاي ارتباطات سيار اروپا (ETSI) واگذار شد و فاز نخست راه‌اندازي شبكه‌هاي GSM در سراسر قاره نيز به سال 1990 بهره‌برداري شد.
در پايان سال 1993، بالغ بر يك ميليون كاربر از طريق 70 سرويس دهنده در 48 كشور از سرويسهاي در سراسر اروپا از سرويسهاي جي‌اس‌ام استفاده مي‌كردند.   
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٢٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

خدمات رایگان تلفن ثابت و فعال سازی آنها

همان طور که اطلاع دارید ، شرکت مخابرات ایران ، خدمات رایگان متنوعی را برای کاربران تلفن های ثابت در نظر گرفته است. اما بسیاری از مردم از این خدمات و نحوه فعال سازی آنها بی خبرند. در این ترفند قصد داریم تمامی این خدمات را معرفی کرده و کدهای فعال سازی هر یک را معرفی کنیم. این خدمات عبارتند از : انتقال مكالمه ، انتظار مكالمه ، شماره‌گيري سريع ، مكالمه از خط اشغال به خطوط ديگر ، سرويس بيدار باش ، سرويس نمايشگر شماره CallerID و دایورت بعد از 5 زنگ.


1- انتقال مكالمه یا دایورت کردن ( Call diverting ) :
با اين سرويس مي‌توانيد هنگامي كه با تلفن شما تماس گرفته مي‌شود مكالمه را به يك خط ديگر ثابت يا همراه منتقل كنيد و عمل دایورت کردن را انجام دهید. اين سرويس با هر دستگاه تلفن دكمه‌اي مجهز به سيستم تن انجام شدني است.
برای این کار شما باید کد زیر را در دستگاه تلفن وارد کنید:
# شماره مورد نظر*21*
بعد از زدن این کد صدایی که میشنوید فرق خواهد کرد ، این یعنی اینکه خط شما دایورت شده است.
برای غیر فعال کردن این سرویس باید باز گوشی رو بردارید (در این حالت باز همان صدای مخصوص شنیده میشود) و بعد عدد #21# را وارد کنید.
در صورتی که مجدد صدای بوق مخصوص را شنیدید ، گوشی را قطع کرده و مجدد روشن کنید. در این حالت خط شما کاملا از حالت دایورت خارج شده است.

2- سرويس انتظار مكالمه یا پشت خطی ( Call waiting ) :
هنگام مكالمه شخص ديگري به شما تلفن مي‌زند صداي بوق ضعيفي به گوشتان مي‌رسد و شما را آگاه مي‌كند شما مي‌توانيد با كمك اين سرويس مكالمه اول خود را موقتاً قطع و با شخص ثالث صحيح كنيد پس از خاتمه ي مكالمه يا در حين مكالمه مي‌توانيد مجدداً با شخص اول به صحبت خود ادامه دهيد.
برای استفاده از این سرویس شما باید بهنگام شنیدن صدای بوق ضعیف با فشار دادن دکمه "Flash" در تلفنهای دیجیتال و با "قطع و وصل کردن" در تلفنهای آنالوگ با نفر سوم تماس برقرار کنید..
برای بازگشت به گفتگوی اول میتوانید همین کار را تکرار کنید.

3- شماره‌گيري سريع ( Speed dealing ):
براي اجتناب از وقوع اشتباه در شماره‌گيري و صرفه جويي در وقت با دادن شماره های دو رقمی به حافظه مخابرات میتونید از این سیستم بهره ببرید. اين سرويس با هر دستگاه تلفن دكمه‌اي مجهز به سيستم تن انجام شدني است.
برای استفاده از این امکان باید دستور زیر رو بکار ببرید :
برای ایجاد کد دو رقمی :
# شماره مورد نظر* کد دو رقمی *51*
بعد از وارد کردن این دستور حالا شما میتونید بعد از برداشتن گوشی با زدن کد دو رقمی** شماره ای رو که قبلا به آن داده اید را شماره گیری کنید.
برای حذف یک شماره از یک کد دو رقمی و تغییر آن میتوانید از دستور زیر استفاده کنید :
# کد دو رقمی *51*
برای غیر فعال کردن همه این کدهای دو رقمی باید از کد #55# استفاده کنید...

4- انتقال مكالمه از خط اشغال به خطوط ديگر ( Call forwarding) :
براي اين كه تماس گيرندگان با بوق اشغال مواجه نشوند ، مي‌توانيد يك يا چند شماره تلفن خود را به مركز تلفن مربوط اعلام كنيد كه در صورت اشغال بودن هر يك از شماره‌ها ارتباط به طور خودكار به شماره‌هاي بعدي منتقل شود.
اين سرويس با هر دستگاه تلفن دكمه‌اي مجهز به سيستم تن انجام شدني است.
برای استفاده از این حالت باید بعد از برداشتن گوشی کد #43* رو بزنید ... برای غیر فعال کردن این حالت باید کد #43# را وارد کنید.

5- سرويس بيدار باش :
با اشتراك اين سرويس زنگ تلفن در ساعت مشخص شده به صدا در مي‌آيد .
اين سرويس با هر دستگاه تلفن دكمه‌اي مجهز به سيستم تن انجام شدني ست .
برای استفاده از این حالت باید از روش زیر استفاده کنید:
ابتدا *55* رو بزنید بعد بترتیب ساعت و دقیقه را وارد کنید و در آخر # را بزنید.
مثلا میخواهیم در ساعت 14:38 تلفن زنگ بزند ، این کد را میزنیم :
1438#*55*
برای غیر فعال کردن این سرویس باید کد #55# را وارد کنید.

6- سرويس نمايشگر شماره CallerID :
در این سرویس شما کافی است یک دستگاه شماره انداز یا یک تلفن مجهز به نمایشگر شماره تلفن را ابتیاع کنید و با استفاده از آن میتوانید شماره را دریافت کنید. این سرویس نیازی به کد فعال سازی ندارد.

7- دایورت بعد از 5 زنگ :
با استفاده از این سرویس شما میتوانید کاری کنید تا بعد از 4 بار زنگ خوردن گوشی و جواب ندادن به گوشی در زنگ 5 ام تلفن دایورت شود روی شماره ای دیگر..
برای استفاده از این سرویس شما باید از کد زیر استفاده کنید:
# شماره مورد نظر*65*
طبق معمول برای غیر فعال کردن این امکان باید کد #65# رو وارد کنید...
  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٢٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

نرم افزار نستعلیق میرعماد

محصول جدید نرم ‌افزاری مـریم می‌باشد که توانایی درج نستعلیق، شکسته، تحریری و ثلث در WordPad ،Notepad ،Word و تمامی نرم ‌افزارهای Office را دارا می‌باشد. همچنین امکان انتقال به برنامه‌های گرافیکی در این برنامه ایجاد شده است.

• قابل اجرا در ویندزهای 2000 و XP
• امکان استفاده در Office 2000 تا 2007
• انتقال به برنامه‌های گرافیکی بصورت منحنی
• تغییر کشیدگی و ترکیب و جابجایی حروف، نقاط و اعراب
• پشتیبانی حروف فارسی، عربی، کردی و بلوچی
• اعراب گذاری کامل

برای دانلود روی ادامه متن کلیک کنیددانلود نرم افزار با حجم ۴۳.۷ مگابایت

پاسورد فایل : www.kamyabonline.com

توجه : پس ار خارج کردن فایل ار حالت فشرده ، فایل پوشه Image را به وسیله یک نرم افزار مانند Alcohol بر روی سی دی رایت کنید و نرم افزار را نصب و کرک نمایید.

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٢٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

پيغامي قبل از ورود به ويندوز

قصد داریم شما را با ترفندی جالب آشنا کنیم که با استفاده از آن می توانید کاری کنید که پیش از بالا آمدن کامل ویندوز و قبل از نمایش Welcome متنی را قرار دهید که این قابلیت را دارد که فارسی باشد و در یک پنجره کوچک نمایش داده شود. به عنوان مثال خوش آمدگویی به کاربر باشد یا در صورتی که در یک کافی نت مشغول کار باشید قوانین آن مکان را نمایش دهد.

برای خواندن ترفند روی ادامه متن کلیک کنید بدین منظور در Run تایپ کنید regedit تا رجیستری باز شود.
سپس یه كليد مقابل برويد: [HKEY_LOCAL_MACHINE / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Winlogon]
و دو مقدار رشته اي به نامهاي LegalNoticeCaption وLegalNoticeText بسازيد.
در LegalNoticeCaption نام كادر پيغام و به LegalNoticeText متني كه دوست داريد نمايش داده شود را بنويسيد
  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:۱۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

خودتان ویندوزتان را فارسی کنید!

در این ترفند قصد داریم روشی بسیار جالب را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن خودتان میتوانید بدون نیاز به اطلاعات پیچیده کامپیوتری و نرم افزار خاصی و تنها از طریق رجیستری ویندوز قسمتهای اساسی ویندوز را فارسی کنید. این ترفند روی تمامی نسخه های ویندوز قابل اجراست.

برای خواندن ترفند روی ادامه متن کلیک کنیدبرای این کار:
از منوی Start وارد Run شوید و در آن عبارت regedit را وارد کنید
و Enter بزنید تا ویرایشگر رجیستری باز شود.
اکنون به آدرس زیر بروید:
HKEY_USERS/S-1-5-21-515967899-1454471165-839522115-1003/Software/Microsoft/Windows/ShellNoRoam/MUICache
حالا در قسمت دیگر رجیستری ، شما میتوانید تمامی اطلاعات زبان را مشاهده کنید. کافی است روی هر کدام از آنها دوبار کلیک کنید و در پنجره جدید و قسمت Value Data
به جای نام انگلیسی آن ، نام فارسی مورد نظر خودتان را بنویسید. نهایتأ OK را بزنید تا تغییرات اعمال شود.
  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:۱٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

ترفندهای ریز و درشت از مایکروسافت آفیس

در این ترفند قصد داریم به معرفی تعداد زیادی ترفند کوچک اما در عین حال کاربردی و هوشمند بپردازیم که هر یک در یکی از برنامه های مجموعه نرم افزاری آفیس همانند Word ، Powerpoint و ... کاربرد دارد. در صورتی که بسته نرم افزاری آفیس بر روی سیستم شما نصب است این ترفندهای را از دست ندهید چرا که واقعأ به کار شما خواهند آمد.

برای خواندن ترفند روی ادامه متن کلیک کتید- جابجايی متن: Word97-2003

با ترفند زير به راه حلی راحت و سريع برای كپی و يا جابجايی قسمتی از متن دست خواهيد يافت: ابتدا متن و يا گرافيكی را كه تصميم به حركت آن داريد علامتگذاری كنيد. صفحه تصوير را با كمك حاشيه‌های آن كه در سمت راست و گوشه قابل حركتند. به قدری جابجا كنيد كه مكانی را كه می‌خواهيد عنصر مربوطه به آن اضافه شود كاملا در ديد قرار بگيرد. سپس برای جابجايی دكمه <Ctrl> و برای كپی كردن تركيب دكمه‌های <Ctrl>-<Shift> را كليك كرده و با دكمه راست موش بر روی مقصد كليك كنيد.
توجه: در هنگام تكان دادن ويا بالا و پايين بردن، اجازه تكان دادن نشانگر را نداريد، چرا كه كه بخش علامتگذاری شده از حالت انتخاب خارج خواهد شد.

Animations -: در پاورپوينت XP/2003 

برای اينكه در يك Presentation پاورپوينت عناصر خاصی را نشان دهيد، برای مثال بخش های متنی را پس از شروع كار، ابتدا عنصر مربوطه را علامتگذاری كنيد. اگر حوزه انتخابی شما مربوط به چند عنصر می‌باشد، يكی پس از ديگری آنها را با فشار دكمه <ctrl> علامتگذاری كنيد.

پس از يكبار راست كليك كردن، گزينه Customize Animation و سپس Add Effect را برگزينيد. برای مثال می‌توانيد برای بخش Entry جلوه Approach را انتخاب كنيد.

اگر ظاهر شدن در هنگام معرفی را خواستاريد اما می‌خواهيد كه آنرا شخصا كنترل كنيد در گزينه Start گزينه as click را برگزينيد و اگر می‌خواهيد كه به صورت اتوماتيك جلوه مورد نظر ظاهر شود از گزينه With previous استفاده كنيد. اگر خواستار پديدار شدن دسته‌ای از جلوه‌ها يكی پس از ديگری می‌باشيد. باز گزينه Start را برگزينيد و سپس After Previous را انتخاب كنيد.

ترتيب ظاهر شدن جلوه‌ها را می‌توانيد در گزينه Change Order تغيير دهيد.

- ذخيره كردن پيوست نامه‌های الكترونيك: Outlook2000-2003 

برای اينكه چند فايل موجود در پيوست يك نامه الكترونيك را ذخيره كنيد، احتياجی به فراخوانی تك‌تك آنها نداريد. برای اينكار نامه مورد نظر را باز كنيد و گزينه موجود در منو با نام File->Save Plants را برگزينيد. اكنون در بخشی شاهد اسامی تمامی فايل‌های پيوستی خواهيد بود. در حالت استاندارد، همه آنها علامتگذاری شده‌اند. با فشار دكمه <Ctrl> می‌توانيد هر كدام از فايل‌ها را كه نمی‌خواهيد ذخيره كنيد، از حالت علامتگذاری شده در آوريد.

- ارتباطات سلولی: اكسل 97-2003 

شما می‌توانيد ارتباطات سلولی نسبی را پس از انجام كار در يك فرمول به ارتباطات سلولی كامل تبديل كنيد و برعكس. برای اينكار به سلول مورد نظر برويد و در سطری كه در حال تغييراتی در آن هستيد يك گزينه سلول و يا تمامی فرمول را علامتگذاری كنيد. با دكمه <f4> اكسل نوع ارتباطات سلول را عوض خواهد شد. مثلا a1 بنا به ترتيب تبديل به A$1، $A$1 و $A1 خواهد شد.

- انتخاب مكان: Word 2000-2003 

قالب‌های اتوماتيك به سختی با موش در يك متن به مكان خاصی انتقال پيدا می‌‍‌كنند. بهترين راه اين ايست كه در حالی كه دكمه <Ctrl> را كليك كرده‌ايد با دكمه‌های جهت كار كنيد. با اين كار، گرافيك مورد نظر را به اندازه يك پيكسل جابجا می‌كنيد. بدون فشار دادن دكمه <Ctrl> قالب اتوماتيك را به خط بعدی انتقال خواهيد داد. فاصله ميان خطوط و يا بعضی اوقات قالب‌ها را در نوار ابزار در گزينه draw و زير گزينه reticule می‌توانيد تنظيم كنيد و يا تغيير دهيد.

- حذف ماكروهايی كه بصورت خودكار اجرا می‌شوند:

در (Excel/Word(2000-2003 می‌توانيد در هنگام باز كردن سندی از آفيس، روند يك Auto Open Macro ساخته شده با آن را بدون از كار انداختن تمامی macros‌ها از بين ببريد. برای اينكار طبقه امنيتی را در Word ‌و اكسل با كمك گزينه‌های Tools->Macro->Security به حد متوسط برسانيد. اكنون اگر در هنگام فراخوانی يك سند دكمه <shift> را فشار دهيد، ديگر روند Auto Open Macro انجام نخواهد گرفت.

- چاپ رنگی: OpenOffice.org 

اگر هنگامی كه شروع به استفاده از يك پرينتر رنگی كرديد، به اين نتيجه رسيديد كه تمامی برنامه‌های كاربردی به صورت رنگی چاپ می‌كنند و فقط Openoffice.org نمی‌تواند رنگی چاپ كند، بهتر است كه گزينه Tools->Options->Print را كنترل كنيد. تحت گزينه گفته شده برنامه Openoffice.org امكان سياه سفيد كردن كامل عكس را قبل از چاپ می‌دهد. اين گزينه را بايد به كلی غيرفعال كنيد.

- رسيدن سريع به پوشه مورد نظر: آفيس 2003 

در آفيس 97 تا ايكس‌پی گزينه‌های Open و Save as دارای زير گزينه‌ای به نام Tools می‌باشند. در اين بخش گزينه‌ای هم معنی با Add to Favorites به چشم می‌خورد. با انتخاب اين گزينه، پوشه انتخاب شده را به ليست Favoriteها اضافه می‌كنيد.

در قسمت چپ پنجره ايكون Favorites را می‌توانيد مشاهده كنيد. پس از يكبار كليك كردن بر روی اين آيكون ، ليستی از Favoriteهای شما برای انتخاب حاضر خواهند شد. در آفيس 2003 اين عملكرد وجود ندارد. به جای آن در گزينه Extras زير گزينه Add to My places به چشم خواهد خورد. با انتخاب اين زير گزينه پوشه مورد نظر را به نوار موجود در سمت چپ پنجره اضافه خواهيد كرد. برای اينكه تا حدودی به نحوه عملكرد معمولی و عادت كرده خود باز گرديد، می‌توانيد در اينجا پوشه favorite خود يعنی (userprofile%favorits%) را اضافه كنيد.

بايگانی فايل: Word 97-2003 

اينكه نرم‌افزار Word چه پوشه‌ای را به صورت استاندارد در زمان استفاده از گزينه‌های File->Open يا File->Save نشان می‌دهد می‌توانيد شخصا تعيين كنيد تنظيمات مربوطه را می‌توانيد در Tools->Options->File locations->Documents بيابيد. اينكه فايل‌هايی را كه شخصا درست كرده و به صورت الگو در آورده‌ايد در كجا ثبت می‌شوند، نيز در همان بخش، قسمت User templates قابل مشاهده‌اند. نرم‌افزار Word هنگامی كه شما برای ذخيره نوع فايلی DOT را انتخاب كنيد از اين دايركتوری استفاده می‌كند.

توسط دكمه Modify در همان بخش می‌توانيد تنظيمات مربوطه را تغيير داده و تعيين كنيدكه برای مثال‌ فايل‌های DOT و DOC در كجا ذخيره شوند.

بستن همه: اكسل 

اگر به برنامه اكسل پايان نبخشيده‌ايد، اما می‌خواهيد كه تمامی پوشه‌های كاری باز، بسته شوند. دكمه <shift> را فشار داده و گزينه File را از منو برگزينيد به جای گزينه Close كه معمولا در منو وجود دارد اكنون گزينه Close all به چشم می‌خورد. در مورد فايل‌هايی كه هنوز آنها را ذخيره‌ نكرده‌ايد، از شما دوباره سوال خواهد شد.

تكميل تقويم: اكسل 97-2003 

اگر می‌خواهيد كه از عنصر هادی تقويم در اكسل بدون اكسس استفاده می توانيد نسخه 9.0 آنرا از آدرس زير داون‌لود كنيد:

http://download.microsoft.com/download/access97/sample/1/win98/en-us/actxsamp.exe 

حجم اين فايل 1.8 مگابايت می‌باشد.

اين برنامه در تمامی نسخه‌های اكسل از 97 تا 2003 كار می‌كند. فايل‌ها را در دايركتوری مورد نظر از حالت فشرده خارج كرده و اگر از اكسل 97 استفاده می‌كنيد، فايل MScal.OCX را در دايركتوری C:WindowsSystem32 كپی كنيد.

برای اكسل 2003 و 2000 و يا ايكس‌پی بايد آنرا به دايركتوری آفيس مثلا در C:programsMicrosoftofficeoffice برده و سپس فايل را توسط Start->Run با دستور Regsvr32mscal.OCX ثبت كنيد.

سپس می‌توانيد عمليات فعال‌سازی تقويم را شروع كنيد. پس از اينكه عنصر تقويم را اضافه كرديد می‌توانيد در پنجره خصوصيات مربوط به Visual-Basic-Editors كه با دكمه <F4> نيز فعال می‌شود، برای خصوصيات Month length و Day length گزينه System يا (System(middle را بر گزينيد در اين صورت در تقويم اسامی روزها و ماه‌ها به زبان ديگری نيز نشان داده خواهد شد.

محاسبات بدون فرمول: اكسل 

اگر پس از انجام كارتان متوجه شديد كه بايد تمامی اعداد يك ستون و يا يك محدوده را 3 درصد افزايش دهيد و يا از همه اعداد ارزش ثابتی را كم كنيد، دو راه خواهيد داشت:

بيشتر كاربران اكسل از يك ستون كمكی با فرمول حدودی AA*1,03= استفاده می‌كنند كه بعد از آوردن ستون به اندازه مورد نياز آن را به طرف پايين خواهند كشيد. برای جايگزينی ارزش‌های كاملا عددی در فرمول بايد ستون گفته شده پس از آوردنش كپی شده و توسط گزينه‌های Edit->Paste Special->Values بنا به ارزش عددی مورد نظر كمتر شود. پس از انجام كار اجازه داريد كه ستون خروجی را پاك كنيد و اما راهی ساده‌تر:

در يك سلول خالی ارزش 1,03 را وارد كنيد، با دكمه‌های <Ctrl>-<C> آن را كپی كنيد، ستون مورد نظر را علامتگذاری كرده و سپس گزينه‌های Edit->Paste Special->Multiply را برگزينيد.

سلول كمكی با ارزش 1,03 را می‌توانيد پس از انجام كار پاك كنيد.

- تناسب دادن نمای روز: Outlook 2003 

در تقويم Outlook به راحتی توسط دكمه‌های موجود می‌توانيد صفحات را ميان نمای هفته‌های كاری، ماه‌ها و هفته‌ها عوض كنيد اما مسئله‌ای كه كسی زياد به آن آشنايی ندارد، اينست كه توسط دكمه‌های تركيبی به راحتی می‌توانيد نمايی از 1 تا 10 روز را به نمايش بگذاريد. برای اينكار در يكی از نماهای موجود اولين روز مورد نظر را علامتگذاری كنيد، سپس دكمه <ALT> را با عددی ميان يك تا ده فشار دهيد . در اين ميان دكمه <O> برای عدد ده می‌باشد. از دكمه‌های اعداد معمولی در كيبورد استفاده كنيد.

- مديريتی سريعتر: PowerPoint 97-2003 

در زمان يك معرفی ( Tarfandestan ) برای نشان دادن فويل قبلر از <Cursor left> و برای فويل بعدی از <Cursor Right> استفاده می‌شود. اگر شماره فويل را وارد كرده و دكمه <Return> را بزنيد، مستقيما به صفحه مورد نظر خواهد رفت از نسخه 2000 به بعد نيز اگر دكمه راست و چپ موش را چند ثانيه با هم در حالت كليك نگه داريد. به صفحه شماره يك باز خواهيد گشت.

- كوچكتر كردن Data File: در Outlook 2000-2003 

برای كوچك كردن فايل‌هايی از Outlook مانند Outlook.PST يا Archive.PST گزينه‌های File->Data file Management را در Outlook ايكس‌پی و 2003 برگزينيد. فايل مورد نظر را علامتگذاری كرده و سپس Setting را بر گزينيد. در قسمت باز شده گزينه Compress now را برگزينيد در Outlook 2000 گزينه‌های View->File lists را انتخاب كرده و با دكمه راست موش گزينه Outlook Today «پوشه شخصی» را كليك كنيد. سپس Properties را برگزيده و در بخش General گزينه Advanced را كليك كنيد. در آخر گزينه Compress now را برگزينيد.

- كنترل علامتگذاری‌ها: اكسل 97-2003 

هنگامی كه محدوده بزرگی از يك جدول را علامتگذاری كرده‌ايد، مشكل خواهد بود كه همه آن را كنترل كنيد. در اينجا تركيب دكمه‌ها به شما كمك می‌كنند:

كليك كردن پشت سرهم <ctrl>-<shift>-<#>i> به شما در جهت حركت عقربه‌های ساعت هر چهارگوشه مكان علامتگذاری شده را نشان خواهد داد.

- مقايسه صفحات جدول: اكسل 97- 2003 

اگر دو صفحه حدودا يكسان و مشابه به هم در اختيار داريد و می‌خواهيد كنترل كنيد كه كدام يك از سلول‌ها در يك پوشه‌ كاری با هم تفاوت دارند،اينگونه عمل كنيد: در پوشه انتخابی ابتدا يك سوم صفحه جدول را انتخاب كنيد و يا تشكيل دهيد و در سلول A1 فرمول زير را نوشته و با دكمه <Return> آنرا تاييد كنيد:

If(Identical(<page1>!A1,<page2>!A1);'''';****)i=

سپس سلول را علامتگذاری كرده و در گوشه پايينی سمت راست بخش علامتگذاری شده كليك كنيد و در حالی كه دكمه موش را در حالت كليك نگه داشته‌ايد گوشه سلول را تا تمام سلول‌هايی كه می‌خواهيد كنترل شوند، بكشيد. روند را از راه كشيدن ستون پر شده به سمت راست و بر روی تمامی ستون‌ها كه می‌خواهيد كنترل كنيد، تكرار كنيد. تمامی سلول‌هايی كه گزينه ,,,*** برای آنها در نظر گرفته می‌شود، در هر دو صفحه جدول با هم تفاوت دارند.

- دو Hotkey برای يك كار: اكسل 97- 2003 

اكسل دارای يك Hotkey تشريح نشده است هنگامی كه دكمه‌های <CTRL>-<<>>i> را فشار دهيد نرم‌افزار ارزش با فرمول يا قالب سلول بالايی را به سلولی كه درون آن هستيد منتقل می‌كند. البته اگر سلول بالايی را انتخاب كرده و سپس با موش به طرف پايين بكشيد هم باز همن نتيجه را بدست خواهيد آورد. جايگزين اين عمل تركيب دكمه‌های <CTRL>-<C> و <CTRL>-<V> نيز می‌باشد. اما تركيب دكمه اولي سريعتر است.

- چاپ Hotkeys: در Powerpoint ايكس‌پی و 2003 

اگر می‌خواهيد ليستی از تمامی دكمه‌های تركيبی نرم‌افزار بر روی برگه داشته باشيد، توسط <F1> بخش كمك PowerPoint را فراخوانی كنيد. اگر Help.Wizard شروع به كار كرد، گزينه Options را برگزيده و گزينه زير را غيرفعال كنيد: Use Office-Wizard 

تاييد كرد و سپس دوباره دكمه <F1> را فشاردهيد. در پاورپوينت ايكس‌پی در بخش Contents ستون Microsoft PowerPoint - Help و سپس Microsoft PowerPoint-entry Helps و در آخر keyboard shortcuts را برگزينيد. در نسخه 2003 بخش table of contents و ستون‌هاي start and setting و entry helps و keyboard shortcuts را فراخونی كنيد. در اين قسمت سه سند وجود دارد برای چاپ آن ابتدا اولی را علامتگذاری كرده و در قسمت راست پنجره گزينه Display all را برگزينيد تا تمامی زير ستون‌ها بسته شوند. سپس تركيب دكمه‌های <Ctrl>-<P> را فشار دهيد. اين كار را برای هر سه سند انجام دهيد.

- Forward كردن چند ميل: Outlook XP, 2003 

برای اينكه چند خبر را به يك دريافت كننده Forward كنيم، احتياج به باز كردن هر كدام از آنها و انتخاب هر باره دريافت كننده نداريم برای اينكار ابتدا در Inbox تمامی ميلها را علامت می‌زنيم به محض انتخاب Forward ميلی باز خواهد شد كه خبرهای علامت زده شده را به عنوان پيوست به همراه خواهد داشت. دريافت كننده را انتخاب كرده و به حالت هميشگی ميل را می‌فرستيم.

- گرافيك در زمينه: Word 2000-20043 

می‌خواهيد به سندی در Word يك زمينه اضافه كنيد تا زيباتر به نظر برسد گزينه‌های Insert->Picture->Autoshapes را برگزينيد. در نوار ابزار پديد آمده فرم مورد نظر را انتخاب كنيد. مثلا Start and Banners نشانگر موش تبديل به يك ضربدر می‌شود و شما می‌توانيد گرافيك مورد نظر را در سند وارد كنيد و يا آنرا جابجا كنيد. در نسخه Word 2000 از منو گزينه Autoshape formatting را انتخاب كنيد. در نسخه‌های 2003 يا 2002(ايكس‌پی) قسمت گرافيكی در يك بخش نقاشی وجود دارد. در اينجا از منو گزينه sign area را برگزينيد گزينه‌های مورد نظر و قابل دسترس در نسخه‌های مختلف كمی متفاوت اما در بخش خصوصيات گرافيك موارد كرده همه گزينه‌ها يكسانند.

در بخش layout گزينه Send Behind Text را انتخاب كنيد. در صورتی كه اين گزينه در آنجا نبود روی گرافيك دكمه راست موش را كليك كرده و گزينه‌های Order و Send Behind text را برگزينيد. در بخش Colors and Lines می‌توانيد رنگ گرافيك را انتخاب كنيد. در آخر گزينه OK رافشار دهيد و گرافيك را به نقطه مورد نظر خود انتقال دهيد.

- بهترين پهنا برای يك ستون: اكسل 97- 2003 

در حالی كه اعداد كم در پهنای ستون جای می‌گيرند، هنگامی كه كمی به اعداد اضافه شد يا علاماتی مانند (###) و يا فرمول‌های جمع و ضرب لزوم جايگيری در ستون را پيدا كردند. ديگر دلواپسی‌ها و آزمايشات شروع می‌شوند.با كمك رمز بندی برای ستون‌ها می‌توانيد از آزمايشات صرفنظر كنيد. با دوبار كليك كردن بر روی يك خط صفحه‌ای با نام مرزبندی ستونی باز خواهد شد كه به شما اجازه تنظيم اتوماتيك پنهای يك ستون را خواهد داد. برای مثال اگر می‌خواهيد كه ستون C را تناسب دهيد. بايد در مرزبندی ستونی خط بين C و D دست به تغيير و تنظيم بزنيد.

- رسيدن سريع به مرزها: اكسل 97-2003 

می‌خواهيد هنگامی كه با جداول بزرگ كار می‌كنيد، به سرعت دستيابی به گوشه‌های يك صفحه كاری پيدا كنيد. نوارهای حركتی افقی و عمودی صفحه به شما مكان مورد نظر را در جدول نشان می‌دهند. اگر نمی‌خواهيد كه هر بار توسط كليك كردن موش با نوارهای حركتی كار كنيد، دكمه <shift> را نگه داشته و قسمت علامتگذاری شده در نوارهای حركتی افقی يا عمودی را به حركت در آورده و بكشيد بدين وسيله به سرعت به هدف خود خواهيد رسيد.

  

نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:۱٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

Window Blinds 5.50 Enhanced For Vista & XP

 

 

بعد از چند سال كاركردن با ويندوز XP حتما اين ويندوز و چهره اش براي شما كمي تكراري شده است، اما نرم افزار Stardock Window Blinds Enhanced 5.50 توسط شركت Stardock  - كه پيشگام نرم افزار هاي برتر تغغير چهره است. باعث مي شود كه سيستم عامل ويندوز شما (XP به بالاتر) به طور كلي و به دلخواه شما تغغير پيدا كنيد، مثلا شما مي توانيد انيميشني كه در هنگام كپي كردن فايل ها ديده مي شود (يعني همان برگه اي كه از اين فايل مي پره اون يكي فايل) را به دلخواه خود عوض كنيد، منوي استارت و ... هم را مي توانيد عوض كنيد يا از پوسته (Theme) هاي خود برنامه استفاده كنيد كه بسیار زيباست.

برای دانلود روی ادامه متن کلیک کنیددانلود با حجم ۱۵.۱ مگابایت

پسورد فایل : www.kamyabonline.com

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

طريقه حذف راست کليک در ويندوز

اين کار قابل اجرا روي تمام سيستم عامل هاي(XP,ME,2000,98) ميباشد:

1- Regedit را باز کنيد.
2-آدرس زير را از سمت چپ پنجره بيابيد.
HEKY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
3- در سمت راست پنحره راست کليک کرده از منوي New گزينه Binary Value را انتخاب کنيد و

نام آنرا NoViewContextMenu بگزاريد.
4- روي گزينه ايجاد شده دوبار کليک کرده و مقدار زير را وارد کنيد.
00 00 00 01
5-Ok کرده و پنجره Regedit را ببنديد و کامپيوترتان را Restart کنيد.

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٠۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

آموزشی

F1 : نمايش راهنماي مرورگر. در زماني که پنجره اي باز باشد راهنماي مربوط به همان عنصر را نمايش ميدهد.
F4 : نمايش نوار آدرس سوابق
F5 : تازه سازي (Refresh) نمودن صفحه در صورتي که نيازي به اين کار باشد( تاريخ صفحه که بصورت محلي بروي سيستم شما ذخيره شده است با تاريخ صفحه در وب متفاوت باشد)
CTRL+F5 : تازه سازي (Refresh) نمودن صفحه ( تاريخ صفحه که بصورت محلي بروي سيستم شما ذخيره شده است با تاريخ صفحه در وب يکسان باشد) مناسب براي صفحاتي که توسط ISPها cache مي شوند.
F6 : انتقال بين فريم ها بسمت جلو
SHIFT+F10 : نمايش منوي آبشاري و ميان بر براي يک لينک
F11 : جابجايي بين حالت تمام صفحه در مرورگر و پنجره در ابعاد عادي
TAB : حرکت بسمت جلو در بين عناصر صفحه وب و نوار آدرس و نوار لينک.
SHIFT+TAB : حرکت بسمت عقب در بين عناصر صفحه وب و نوار آدرس و نوار لينک.
ALT+HOME : رفتن به صفحه خانگي
ALT+RIGHT ARROW : رفتن به صفحه بعدي
ALT+LEFT ARROW : رفتن به صفحه قبلي
BACKSPACE : رفتن به صفحه قبلي
CTRL+TAB : انتقال بين فريم ها بسمت جلو
SHIFT+CTRL+TAB : انتقال بين فريم ها بسمت عقب
UP ARROW : حرکت صفحه بسمت ابتداي سند
DOWN ARROW : حرکت صفحه بسمت انتهاي سند
PAGE UP : حرکت به سمت ابتداي صفحه با انجام پرشي بزرگ تر ( نسبت به UP ARROW)
PAGE DOWN : حرکت به سمت انتهاي صفحه با انجام پرشي بزرگ تر ( نسبت به DOWN ARROW)
HOME : انتقال صفحه به ابتداي سند
  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٠٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

آموزشی

يه روش رو بهتون معرفي ميکنم که بعضي وقت ها با نگه داشتن تايمر آي اس پي اکانت شما رو زياد ميکنه.

اول بگردين فايل System.ini رو پيدا کنيد . براي اين کار مي تونيد از در ويندوز از سرج استفاده
کنيد ...
بعد اونو باز کنيد و دنبال [386enh] بگرديد ...
بعد اين دستورات رو بهش اضافه کنيد و به همين صورت سيو کنيد :

Com0@00 Irq0000@0 Buffer=1024
@ number = ( 3,1,4,1,5,9)
@ letters = ( " this", " is ", "a" , "test" )
$word , $ anther - word - ) = ( " one " , "two" )
woafont=dosapp.FON

البته مطالب بالا رو که گفتم شما به خاطر فارسي بودن صفحات برعکس ميبينيد

اگر درست عمل نکنه حداقل ? دقيقه تايمر آي اس پي رو که معکوس عمل ميکنه رو نگه ميداره واگر درست کار کرد اکنت شما نا محدود ميشه تا تاريخ انقضاي اون سر برسه. برين حال كنين(خوب البته من فکر مي کنم که اين رمز فقط در مورد اينترنت هايي است که E1(پر سرعت) نباشه

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٠٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

آموزشی

يه کار جالب يادتون مي دم براي مطمئن شدن از اينکه طرف مورد نظر Invisible است? يا اين که اصلا Online نيست (مربوط به ياهو مسنجر) اين سوال بسياري از افراد است که نمي دونند دوستشان واقعا آنلاين است يا نه... من از اينجا از تمام کساني که هميشه به حالت مخفي (Invisible) مي آيند روي خط معذرت مي خواهم چون از اين به بعد اين کار معني ندارد و بايد همه به حالت آشکار روي مسنجر ظاهر شوند... خب حرف زدن بسه !‌ کار رو شروع مي کنيم‌ :
----------شروع کار: روي دوست مورد نظر کليک راست را بزنيد تا منوي مربوط به او ظاهر شود
از منوي باز شده گزينه Invite to Conferance (املايش را مطمئن نيستم؛ يک چيزي تو همين مايه هاست! ) حال چه طرف مورد نظر باشد چه نباشد? پيغامي مبني بر اينکه آيا مايل است توي کنفرانسي که شما او را دعوت کرده ايد? شرکت کند يا خير... مسلما او يا قبول ميکند يا نه... در هر صورت به اين پيغام جواب مي دهد و به هيچ وجه نمي تواند از گير اين سوال در برود ! اين همان چيزي است که شما مي خواهيد !
حال پنجره اي که براي شما باز شده ? منتظر جواب طرف مي شود تا به شما اطلاع دهد... اگر دوست شما به سوال جواب مثبت بدهد (که بعيد مي دانم) وارد کنفرانس شما و شما او را در ليست کساني که در روم (Room) مي شوند ميبينيد و قضيه به طور مسالمت آميز تمام مي شود... اما اگر جواب رد بدهد? در پنجره باز شده براي شما عبارتي مشابه : Ramin_Hacker is denyed your conferance ! Thanks But No Thanks مي آيد... البته مشابه اين است چون من دقيقا مطمئن نيستم کاملا همين عبارت ظاهر شود... در اينجا ID من را شما ملاحظه مي کنيد... اما وقتي شما آزمايش کنيد ID دوست شما در آنجا ظاهر مي شود... خب حالا از اين پيام متوجه مي شويد که طرف آنلاينه اما دعوت شما را نپذيرفته.... اما حالا بگم که ممکنه طرف آنلاين نباشه؛ در اين حالت پيام زير ظاهر مي شود :‌
Sina_bagi is not available

خب اين هم از اين اين ترفند... حالا برين حال کنين !!! اما زياد يه نفر را با اين کار اذيت نکنيد... چون اين کار مطابق با حفظ حريم افراد در اينترنت نيست... زياد حرف نمي زنم.خداحافظ.

چگونه بفهميم ID مورد نظرمون تو كدوم رومه؟؟

 هنگام PM با فرد مورد نظر منوي فايل رو باز كنيد و Go To Chat User...رو انتخاب كنيد.بعد از دادن idمورد نظر و زدن okوارد رومي ميشويد كه فرد مورد نظرتون اونجاست.ميتونيد از طريق منوي پايين رو كه كنار id خودتون از طريق يكidديگه كه طرف ميشناسه وارد بشيد كه طرف نفهمه شما وارد شديد.(درست كردن چند تا id مجازي رو هم ياد دادم)
همچنين اگر در حال pmنيستيد ولي id رو داريد ميتونيد از منوهاي ياهو مسنجر tools\yahoo chat\join user in chatرو انتخاب كنيد.
اينطوري ميفهميد دوست دختر يا دوست پسرتون شيطوني ميكنه يا نه؟

 

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦

آموزشی

آيا ميخواهيد ادرس وبلاگي كه از پرشين لاگ ساخته ايد مانند آدرس يك سايت واقعي بشود ؟  كاملا رايگان

اگر وبلاگي از پرشين لاگ درست كردي حتما اين مقلا را بخونيد :

ايا ميدانيد كه ادرس وبلاگي كه از پرشين لاگ ساختيد را ميتوانيد به ادرس يك سايت معمولي تبديل كنيد ، مثلا : ادرس لاگ شما [Link] است كه تبديل مي شود به http://www.gharin/ اگه ميخواين ادرس لاگتون اينجوري بشه مراحل زير رو طي كنيد ( تك تك و با حوصله همراه با دقت بايد انجام بدين.)
اول از همه بريد به اين سايت وتو قسمتي كه نوشته register a new domain اسم مورد نظر رو بنويسيد و رو OK كليك كنيد.

اگه اين اسم ثبت نشده باشه شما ميرين تو صفحه بعد ( قسمت دوم ) در اين صفحه در كادر Your current web address آدرس كامل لاگتون رو مينويسيد . مثلاhttp://www.persianlog.com/gharin ( نام وبلاگتون هرچي هست قبلش ادرس www.persianlog.com/user/ اضافه كنيد )
بعد از اين كار در قسمت Website description توضيح كاملي از وبلاگ خودتون رو بنويسيد
از قسمت Please select the category that fits your website نوع وبلاگ رو هم مشخص كنيد. مثلا Music (مهم نيست حتما درست انتخاب كنيد )
بعد از آن بايد زبان رو انتخاب كنيد كه بهتره بهش دست نزنيد!

در مرحله سوم شما بايد كلمات كليدي سايت خود را در جاهايي كه مشخص شده وارد كنيد. سايتي كه مثلا در باره موسيقي و آموزش گيتار و . . . هست بايد اين كلمات رو به انگليسي و فارسي وارد كنه تا گوگل و ديگر موتورهاي جستجوگر بتونن سايت رو پيدا كنن
بعد از اين كار از قسمت A closer look at your website يه چند تاگزينه رو كه دوست داشتين انتخاب كنين.
بعد از اين كار از قسمت Word verification عين كله امي رو كه پايينش بصورت بزرگ نوشته رو تايپ ميكنيد. (حتما درست بنويسين )
قسمت Ambassador Coupon Number رو ول كنيد ( يعني خالي بگذاريد ) و بريد به سراغ مرحله بعدي ( با كليك بر روي گزينه Continue )

مرحله آخر هم براي وارد كردن اطلاعات خودمونه. آدرس و كد پستي و شمار تلفن و ... كه حتما لازم نيست درست باشه .چيزي كه مهمه و بايد درست باشه يه Email (حتما درست باشه) و تعيين پاسورد براي دامين هست. طبق معمول پاسورد رو هم بايد دو بار بنويسيد.

سپس به مهمترين قسمت كار ميرسيد كه بايد ايميل خود را چك كيند و ميلي كه از طرف سايت Dot امده است را باز كنيد در اين ايميل اطلاعات شما نشان داده مي شود ، قسمتي را به نام Activity code را يادداشت كنيد (اينكار را حتما انجام دهيد ) . در ميان نوشته ها ادرسي نوشته شده است ، ان ادرس را بعد از انتخاب كردن كپي كنيد و در قسمتي كه داخل اينترنت اكسپلرر بايد ادرس را بنويسيم كليك را ست كنيد و سپس paste ‌را بزنيد ، بعد از زدن دكمه ي اينتر وارد ان قسمت مي شويد ، حالا كدي را كه يادداشت كرده ايد را در قسمت بعدي بنويسيد . بعد از زدن دكمه ي OK يا Continuo يا Active يا ... يه سري يادداشت مياد ...بعد از اون پنجره برين بيرون و ادرسي كه از اين سايت ساخته بوديد را بنويسيد (مثلا : http://www.yourlog/)

براي وارد شدن به قسمت تنظيمات دامين بايد در صفحه اول رو گزينه MYtk كليك كنيد. بعد از اون آدرس ايميلي رو كه در مرحله آخر وارد كرده بوديد به همراه پاسوردي كه داده بوديد رو وارد ميكنيد و وارد كنترل پنل دامين Tk خود ميشيد. همه چيز تموم شد. شما صاحب يك دامين TK رايگان هستيد

  
نویسنده : parviz ; ساعت ۱٢:٠٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ خرداد ،۱۳۸٦